app-fill
Wróć do bloga

Let's do Interview! - kurs online jako odpowiedź na wyzwania kandydatów na rynku pracy

Otrzymujesz zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną. Jaka jest pierwsza rzecz, którą zrobisz? Prawdopodobnie pochwalisz się, że idziesz na spotkanie do firmy X. Albo przeciwnie – nie powiesz nic, nikomu, aby nie zapeszyć. Następnie odbędziesz konsultację z Google pytając: „Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej”. Wystarczy kilka kliknięć i zaraz znajdziesz streszczenie w postaci Pięciu Złotych Rad, które dadzą ci Stuprocentową Pewność Zatrudnienia! Czy na pewno?

Artykułów na ten temat jest w Internecie mnóstwo - ale gdzie ich szukać? Jakie rady przeczytać, aby mieć pewność, że postępując według nich zdobędziemy pracę marzeń? Te „kilka kliknięć” zmienia się w rady z niezliczonych stron internetowych. Coraz więcej z nich jest sprzecznych ze sobą, ciężko ocenić rzetelność źródła, a nadmiar informacji miesza Ci w głowie powodując niepotrzebną frustrację. Finalnie zamykasz komputer z myślą „oby wyszło dobrze”.Codziennie rozmawiamy z dziesiątkami kandydatów, którzy zareagowali na oferty naszych klientów. Nieraz stresuje ich już rozmowa z nami na etapie selekcji. Wiecie, że stres podczas rozmowy rekrutacyjnej jest dostrzegany również przez naszych klientów? Wiele osób zaczynających swoją przygodę na rynku pracy nie potrafi sobie z nim poradzić.

Dodatkowo ponad 50% przyznaje, że nie wiedzą jakie źródła wiedzy są wiarygodne. Prowadzi to do braku przygotowania, proces rekrutacji się wydłuża, a kandydat nie zostaje wyłoniony. Zauważyliśmy, że kilka rad udzielonych kandydatom podczas spotkania potrafi zmienić wszystko - wielokrotnie tuż po spotkaniu u pracodawcy, otrzymujemy od nich odpowiedzi, że wystarczyło się trochę przygotować!

Stając pomiędzy tymi dwoma światami uznaliśmy, że pora zareagować. Co zatem mogliśmy zrobić jako ktoś, kto może skorzystać z wiedzy i umiejętności całej społeczności rekruterów? I jak wykorzystać to, aby pomóc kandydatom?

Aby rozwiązać ten problem stworzyliśmy wyjątkowy kurs. Kilkunastu współpracujących z nami ekspertów w dziedzinie rekrutacji postanowiło podzielić się całą swoją wiedzą na temat rozmów rekrutacyjnych. Dodatkowo zebrać doświadczenia z wielu branż - finansowej, bankowej, IT… Innymi słowy - kurs, po którym zbierzesz więcej doświadczenia w temacie niż przeciętny rekruter!

Aby wyeliminować wątpliwości, że kurs powstał na podstawie domysłów przeprowadziliśmy złożone badanie. Ankietowani otrzymali pytania dotyczące ich wiedzy o rynku pracy. Następnie zapytaliśmy o interesujące ich branże, plany zawodowe na przyszłość i jak wygląda u nich kwestia przygotowania dokumentów aplikacyjnych. Pomimo dostępności nieograniczonej wiedzy w internecie wyniki były jednoznaczne:

 • 51% nie ma sprecyzowanych planów na własną przyszłość zawodową.
 • 74% chce dowiedzieć się więcej o rynku pracy
 • 97% potrzebuje lepszego przygotowania
 • 100% pragnie indywidualnego podejścia przygotowując się do rozmowy

  Wnioski nasuwają się same - młodzi ludzie są bardzo zagubieni na rynku pracy.

  W celu uzupełnienia naszych wyników sięgnęliśmy po raport przeprowadzony przez EFFECTIVENESS na Uniwersytecie Wrocławskim wśród 300 studentów. Dotyczył on właśnie młodych na rynku pracy. Okazało się, że zaledwie 13% ankietowanych nie obawia się rozpoczęcia kariery zawodowej. Dodatkowo interesujące są wyniki pokazujące, że aż 41% badanych obawia się, że nie sprosta oczekiwaniom pracodawcy. Ankietowani kandydaci wykazali również, że wiedza której potrzebują musi być przekazywana w szybki i czytelny sposób.

  Dane nie pozostawiły cienia wątpliwości. Potrzebne było rozwiązanie, które można dopasować do każdego kandydata. I wiedzieliśmy, że tylko my możemy je wdrożyć. Czym w takim razie wyróżnia się nasz kurs przygotowujący do rozmowy?

 • Jest stworzony przez praktyków - czyli rekruterów i doradców zawodowych, którzy od wielu lat pomagają młodym ludziom rozpocząć ścieżkę kariery zawodowej.
 • Wiedza zawarta w kursie jest składową doświadczeń wszystkich jego twórców. Niezależnie od tego, gdzie aplikujesz - otrzymujesz wartościową pomoc.
 • Całość składa się z mikrolekcji w formie video. Dzięki temu możesz dawkować sobie wiedzę w takich ilościach, jaka Ci odpowiada. Bez zapychaczy.
 • Dzielimy się też… swoimi wpadkami z pierwszych rekrutacji! Zadbaliśmy o to, aby kurs nie był nudny.

  Zdajemy sobie sprawę, że każdy przyszły uczestnik kursu będzie miał inne potrzeby i oczekiwania. Stąd uzupełnieniem do kursu są indywidualne konsultacje z naszymi rekruterami, którzy podczas spotkań online z chęcią przeanalizują CV i przeprowadzą symulację rozmowy rekrutacyjnej.

  Dajemy każdemu uczestnikowi możliwość zadania pytań, indywidualnej rozmowy, a także przedyskutowania tego, co dla niego najważniejsze.

  Chcesz postawić pierwsze kroki na ścieżce kariery lub potrzebujesz wsparcia w rozwoju zawodowym? Wejdź na stronę kursu i wybierz pakiet lekcji, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom: Zobacz kurs


Autor: Jagoda Naumczyk

Zapisz się do Newslettera

Dołącz do newslettera Talent Place i otrzymuj materiały o rekrutacji, oferty pracy, informacje o wydarzeniach i nowości ze świata HR.

Wybierz kategorię treści, które chcesz otrzymywać:

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj.

Interesuje Cię nasze podejście?
Sprawdź nasze podstrony :

Pracodawcy

Znajdź z nami pracowników

Dzięki naszej społeczności rekruterów możesz dotrzeć do kandydatów, którzy spełnią wszystkie Twoje wymagania będą zainteresowani, wykwalifikowani i dostępni.

Sprawdź jak pracujemy

Rekruterzy

Rekrutuj elastycznie

W Talent Place możesz pracować skąd chcesz i kiedy chcesz, być częścią inspirującej społeczności i zdobywać doświadczenie w pracy ze światowymi markami.

Zostań zdalnym rekruterem

Kandydaci

Znajdź nową, lepszą pracę

Pomożemy Ci wybrać najlepszą ofertę pracy, doradzimy i będziemy na bieżąco informować o statusie Twojej aplikacji.

Zobacz aktualne oferty pracy
Copyright © talentplace.pl 2019