Planujesz budżet rekrutacyjny na 2024? Zoptymalizuj koszty.

Ostatni kwartał w roku to dla wielu firm czas na zaplanowanie budżetu rekrutacyjnego na następny rok. Ostatni kryzys gospodarczy zmusił wiele firm do cięcia oraz optymalizacji kosztów. Jak skutecznie zaplanować budżet? W co inwestować, a z czego zrezygnować? We wpisie dowiesz się, na co zwrócić uwagę, podczas planowania budżetu na 2024 rok oraz w jaki sposób optymalizować koszty rekrutacyjne. 

Agencja rekrutacyjna IT – jak wybrać najlepszą?

W dzisiejszym dynamicznym świecie technologii, branża informatyczna rozwija się w zawrotnym tempie, a zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów stale rośnie. W polskiej branży IT pracuje ponad 450 000 specjalistów oraz działa około 50 000 firm z branży IT, wytwarzając 8% PKB. Firmy szukają odpowiednich kandydatów, którzy pomogą im osiągnąć sukces i rozwinąć ich technologiczną przewagę. Jednak znalezienie odpowiednich profesjonalistów w dziedzinie IT może być wyzwaniem, dlatego wiele firm decyduje się skorzystać z usług agencji rekrutacyjnych specjalizujących się w obszarze IT.

AI w rekrutacji – Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w pracy rekrutera

Świat pracy ulega dynamicznym zmianom, a nowoczesne technologie, takie jak sztuczna inteligencja, odgrywają kluczową rolę w procesach rekrutacyjnych. Dzięki wykorzystaniu AI, rekruterzy mają szansę zrewolucjonizować swoją pracę, zwiększając efektywność, precyzję i jakość zatrudnienia, jeśli odpowiednio wykorzystają narzędzia nowoczesnej technologii. W artykule opisałam, jakie korzyści niesie ze sobą wykorzystanie sztucznej inteligencji w branży HR

Skuteczne metody rekrutacji pracowników z pokolenia Z

Osoby z pokolenia Z niedawno rozpoczęły swoją drogę zawodową, część dopiero ją rozpocznie, a część zrobi to za kilka lub kilkanaście lat. Co powinien zrobić potencjalny pracodawca, aby oferta była atrakcyjna dla młodych ludzi? Oto kilka prostych sposobów, które możesz wykorzystać, przygotowując się do rekrutacji pracowników z pokolenia Z.

Talent Pool: Wpływ AI na zatrudnienie w Polsce [RAPORT]

Wydatki w 2023 roku na zastosowania sztucznej inteligencji (AI) na świecie będą wynosić 154 miliardy dolarów. To ponad 20% wszystkich kosztów oprogramowania. Średnioroczna stopa wzrostu inwestycji w AI dochodzić ma do 27% i przekroczyć w 2030 roku ponad 300 miliardów dolarów. Jaki wpływ na rynek pracy i kwestie zatrudnienia przyniesie rozpowszechnienie się narzędzi opartych o sztuczną inteligencję? Gdzie znaleźć najlepszych kandydatów?

Dlaczego model 100% success fee generuje dodatkowe koszty po stronie klienta?

Obecnie wiele firm kierując się oszczędnościami, woli korzystać z modelu 100% success fee we współpracy z agencjami rekrutacyjnymi. Jednak istnieje kilka czynników, które często mają wpływ na nieosiągnięcie zamierzonego celu przez klienta. Pomimo braku opłaty za usługę, a jedynie za sam efekt, powstaje duże ryzyko dodatkowych kosztów, związanych z przedłużającym się procesem, które mogą znacząco przewyższyć ustaloną kwotę wynagrodzenia z agencją. 

Praca zdalna w Kodeksie pracy: Nowa era elastyczności i wyzwań

W dzisiejszym dynamicznym i technologicznie zaawansowanym świecie, możliwość pracy zdalnej stała się oczywista. Zmiany w kodeksie pracy mają na celu przystosowanie się do zmieniającej się rzeczywistości, wprowadzając nowe regulacje dotyczące elastycznych form zatrudnienia. Jak najnowsze zmiany dotyczące pracy zdalnej od 7 kwietnia 2023 roku, wpływają na pracowników i pracodawców, oraz jak kształtują przyszłość rynku pracy?

Jak wygląda rekrutacja w branży IT?

W Polsce rynek IT jest nadal bardzo dynamiczny. Po odnotowaniu spadku rekrutacji ekspertów IT w drugiej połowie 2022 roku, popyt na specjalistów zaczął na nowo rosnąć. Specyfika branży oraz zapotrzebowanie na rynku pracy powoduje, że rekrutacja w IT rządzi się swoimi prawami.

Rekrutacja wewnętrzna – zalety i wady

Każda firma posiadająca pracowników i otwierająca nowy wakat stoi przed wyborem jednej z dwóch ścieżek pozyskania kandydatów na dane stanowisko – może przeprowadzić rekrutację wewnętrzną, bądź zewnętrzną. Rekrutacja wewnętrzna opiera się o pracowników obecnie zatrudnionych w firmie, natomiast rekrutacja zewnętrzna polega na pozyskaniu nowych kandydatów za pomocą różnych kanałów zewnętrznych. Obie metody rekrutacji mają swoje plusy i minusy. Każda firma powinna ocenić, która opcja będzie korzystniejsza na podstawie obecnej sytuacji, generalnej sytuacji na rynku pracy, a także specyfiki samego stanowiska. Poznaj zalety i wady rekrutacji wewnętrznej.

Outsourcing Rekrutacji IT – czy warto?

Rekrutowanie specjalistów IT wiąże się z wieloma wyzwaniami, które wymagają wiedzy i odpowiedniego podejścia do kandydata. Rynek pracy IT to wciąż rynek pracownika, w którym kandydat może wybierać spośród wielu ofert. Dodatkowo specyfika branży wymaga wnikliwego zweryfikowania kompetencji Kandydata. Nie każdy Rekruter wie, jak poradzić sobie z takim wyzwaniem. Jest jednak na to rozwiązanie – outsourcing rekrutacji IT. Jakie korzyści niesie, czy jest opłacalny i dla kogo?