Case Study Trans.eu

Jak firma technologiczna poradziła sobie z poszukiwaniem kandydatów za granicą bez znajomości lokalnego rynku pracy

O firmie

Trans.eu Group S.A. to firma technologiczna, która od 2004 roku rozwija jedną z najważniejszych platform logistycznych w Europie. Ma swoje oddziały w 13 krajach Europy, w których łącznie pracuje ponad 700 osób. Główna siedziba firmy ma swoje miejsce w Polsce, gdzie znajduje się również zespół HR.

Sektor: Logistyka
Ilość pracowników: +700 osób
Wyzwanie: Zatrudnienie specjalistów z doświadczeniem w branży logistycznej

Kiedy portale o pracę i agencje rekrutacyjne zawodzą w poszukiwaniu zagranicznych Kandydatów

Jednym z wyzwań zespołu rekrutacyjnego w Polsce, było zatrudnienie 5 osób na stanowisko Account Specialist do zespołów w Niemczech (ze znajomością języka niemieckiego) i Holandii (ze znajomością języka holendereskiego i francuskiego). Rekruterzy Trans.eu realizowali w tym czasie 30 procesów rekrutacyjnych do siedziby głównej, więc ich zasoby były mocno ograniczone.

Szybko okazało się, że bez znajomości lokalnego rynku pracy i bezpośredniego dotarcia do Kandydatów, projekt będzie trudny do zrealizowania wewnętrznie. Podjęto zatem próby współpracy z niemiecką agencją rekrutacyjną, jednak ta nie chciała podjąć się rekrutacji na stanowiska niższego szczebla. Wtedy właśnie Trans.eu zdecydowało się podjąć współpracę z Talent Place.

Crowdstaffing jako przeciwwaga dla wyzwań rekrutacji zagranicznych

Projekt Trans.eu wspierała jedna z rekruterek społeczności Talent Place, która bardzo dobrze zna niemiecki rynek pracy i płynnie posługuje się językiem niemieckim i francuskim. Dzięki temu, podczas rozmów rekrutacyjnych z Kandydatami mogła swobodnie się z nimi porozumieć i od razu zweryfikować ich poziom języka, co znacznie skracało cały proces.

Jak mówi Elżbieta Elimer, HR Expert w Trans.eu: ,, Dla mnie współpraca z Nadią przebiegała świetnie! Była bardzo zaangażowana w projekt, a informacje które przekazywała nam po rozmowach z Kandydatami były na tyle konkretne, że wiedzieliśmy dokładnie kogo warto zaprosić na spotkanie”. Zadaniem Talent Place było dostarczenie 10 rekomendacji, a cel został zrealizowany w 100%.

Network rekrutera i znajomość lokalnego rynku pracy

Talent Place poprzez network społeczności rekruterów, dotarł bezpośrednio do Kandydatów, którzy byli dopasowani do potencjalnej roli. Dzięki temu, projekt w Holandii zakończył się 100% sukcesem.

,,Świetna współpraca, która na tamten moment odpowiadała w pełni na nasze potrzeby. Dla nas ogromną wartością było to, że rekruterka znała lokalny rynek i od początku wskazywała nam jakie ewentualne wyzwania mogą się pojawić. Rekruter, który wie na co mieszkańcy danego kraju zwracają uwagę i w jaki sposób podchodzą do rekrutacji jest podczas procesu ogromnym plusem. Dlatego zdecydowanie poleciłabym Talent Place innym firmom.” Elżbieta Elimer, HR Expert, Trans.eu.

Pozostałe materiały

Case study: Case Study: ABB

Nowe sposoby rekrutacji stażystów w dobie kryzysu.

Case study: Rekrutacja w branży OZE

Jak rekrutować skutecznie w branży OZE.

Case study: JIVR

Jak producent rowerów elektrycznych pozyskał pracowników w kilku krajach jednocześnie

Zrealizuj z nami skuteczną rekrutację

Dołącz do firm, które dzięki naszemu wsparciu zaadresowały swoje wyzwania rekrutacyjne. Skontaktuj się z nami, żeby poznać szczegóły oferty.

Poznaj szczegóły naszej oferty

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj.