Case study:
Arise

AriseTravel_logo

Jak znaleźć kompetentną osobę do rozwoju innowacyjnego produktu

O firmie

Arise tworzy nowoczesną infrastrukturę dla branży turystycznej. Wykorzystuje technologię rozproszonych rejestrów i rozwija narzędzie dystrybucji, które pomaga hotelom eliminować pośredników i łączyć się bezpośrednio ze sprzedawcami usług turystycznych.

Sektor: IT / Hotelarstwo
Liczba pracowników: 2-10
Wyzwanie: Zatrudnienie doświadczonego Senior Backend Engineera do pracy zdalnej z Polski

Jak znaleźć kompetentną osobę do rozwoju innowacyjnego produktu

Firma jest na wczesnym etapie prac nad najnowocześniejszym produktem na rynku technologii podróżniczej. Mają jasny cel i ścieżkę rozwoju, ale aby zrealizować plan muszą pokonać wyjątkowe wyzwania techniczne. Dlatego firma zwróciła się do Talent Place o wsparcie w rekrutacji Senior Backend Engineera, którego zadaniem będzie kierowanie rozwojem infrastruktury sieciowej w firmie.

Do jego obowiązków należą: bezpośrednia, codzienna komunikacja z kierownictwem, a także projektowanie, rozwój i wdrażanie podstawowych komponentów sieci przy użyciu technologii rozproszonej, tak aby wstrząsnąć branżą turystyczną wartą wiele miliardów dolarów.

Firma Talent Place zdecydowała się zaangażować, wykorzystując sieć kontaktów swojej społeczności rekrutacyjnej.

Zatrudnienie w ciągu 2 tygodni od startu projektu

Projekt zaplanowano w dwóch etapach – pierwszy obejmował sourcing, selekcję, rozmowy wstępne i wreszcie rekomendację klientowi najlepszych kandydatów. Drugi etap to rozmowy kwalifikacyjne przedstawicieli firmy z kandydatami. Zespół Talent Place, składający się z Client Success Managera i rekrutera, znalazł cztery osoby pasujące do profilu i zarekomendował ich klientowi do drugiego etapu. Klient zaprosił dwóch z nich na rozmowy kwalifikacyjne i podjął decyzję o zatrudnieniu jednego z wybranych kandydatów.

Dzięki działaniom Talent Place w ciągu zaledwie dwóch tygodni otrzymaliśmy rekomendacje kandydatów spełniających wymagania i ostatecznie zatrudniliśmy jednego z nich – powiedział Nadim El Manawy, CEO Arise. Wysoko cenimy kompleksowe wsparcie zespołu Talent Place, w szczególności stałą komunikację z Client Success Managerem, dbałość o wysoką jakość rekomendacji oraz wsparcie w umawianiu spotkań. Pozwoliło nam to skupić się na merytorycznej stronie procesu.

Wysokie wymagania klientów, specyficzna rola i innowacyjny produkt nie były przeszkodą w sprawnej realizacji procesu. Wszystko dzięki doborowi odpowiednich i doświadczonych rekruterów ze społeczności Talent Place oraz nowatorskiemu modelowi rekrutacji opartemu na jakościowych metodach działania.

Jak oceniają nas nasi klienci?

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli masz konkretne pytania prześlij je do nas przez formularz kontaktowy.

"*" oznacza pola wymagane

Poznaj nas bliżej

Dołącz do naszej grupy
i bądź na bieżąco
z Talent Poolingiem

TP_www_BOTTOM_05_grupa_new

Talent Place jest częścią Everuptive Group, dostawcy skutecznych rozwiązań dla biznesu, działających w oparciu o potencjał Internetu i nowoczesnych technologii.

Masz pytania? kontakt@talentplace.pl