Gdzie znaleźć
najlepszych kandydatów?

Sprawdź w naszych raportach

Gdzie otworzyć IT hub w Polsce

Polska jest idealnym miejscem do inwestowania, ponieważ leży w centrum Europy. W naszym kraju w sektorze IT zatrudnionych jest około 450 000 osób, a ponad 50 000 firm IT wytwarza 8% PKB kraju. Zbadaliśmy, w którym mieście najlepiej zaplanować inwestycje.

Gdzie otworzyć BPO/SSC w Polsce

W polskiej branży usług dla biznesu pracuje ponad 400 000 specjalistów. Polska potwierdza, że ​​jest topową lokalizacją jeśli chodzi o uruchamianie GBS/SSC/BPO przez międzynarodowe korporacje. Porównaliśmy największe miasta pod względem inwestycji. 

Raport Talent Pool - role AI

Przewiduje się, że w 2026 r. wydatki na systemy AI przekroczą zawrotną kwotę 300 mld dol. Sprawdziliśmy dane dotyczące 4 ról związanych z rozwojem sztucznej inteligencji: Python Developer, AI Engineer, ML Engineer, ML Ops Engineer na polskim rynku pracy.

Talent pool - stanowiska marketingowe

W raporcie znajdziesz dane dotyczące stanowisk marketingowych w Polsce takich jak Marketing Manager, E-marketing Specialist, Marketing Performance Specialist, Social Media Specialist, Content Marketing Specialist, Graphic Specialist czy PR Specialist wraz z perspektywami na temat branży i jej dynamiką rozwoju w najbliższych latach.

Talent pool - Przedstawiciel handlowy w branży fotowoltaicznej

Przedstawiciel handlowy z doświadczeniem w branży OZE jest jednym z najbardziej poszukiwanych profili stanowisk w sektorze fotowoltaiki. Raport Talent Pool sporządzony przez Talent Place ma za zadanie pokazać jak wygląda dostępność kandydatów z doświadczeniem oraz wskazać jakie warunki należy zaoferować, aby oferta pracy była atrakcyjna dla potencjalnego pracownika.

Raport Talent Pool - talenty IT w Europie

Z ponad 6 milionami deweloperów, Europa ma silną pozycję globalnego gracza technologicznego. W 2021 r., z rekordową kwotą 100 mld USD zainwestowanego kapitału, Europa stworzyła 98 nowych jednorożców i najsilniejszą pulę startupów w historii, rywalizującą obecnie z USA.

Raport Work-life fit

Obecny rynek pracy stał się mocno wymagający, a zatrzymanie pracowników w firmie staje się coraz trudniejsze. Sprawdziliśmy aktualne systemy pracy w polskich organizacjach oraz podejście do modelu Work-life fit ze strony pracodawców i pracowników.

Raport Talent Pooling

Współczesna rekrutacja wymaga zwinnego podejścia i otwarcia się na nowe metody pozyskiwania najlepszych kandydatów. Zbadaliśmy, jakie źródła i metody najczęściej wykorzystują eksperci HR z Polski oraz jak często sięgają do swojej bazy kandydatów.

Gdzie otworzyć Call Center w Polsce?

W ciągu ostatnich lat Polska stała się ośrodkiem wielu firm outsourcingowych i centrów obsługi klienta, co znacząco przyczyniło się do rozwoju know-how w tym obszarze. W Polsce funkcjonuje obecnie ponad 2000 lokalizacji Call Center.

Raport Talent Pool - Spedytor

Polski sektor TSL wyszedł zwycięsko z kolejnego kryzysu w ciągu ostatnich kilku lat. Transport towarów to sektor polskiej gospodarki, generujący znacząca liczbę miejsc pracy w naszym kraju. Ponad 950 tys. pracowników jest zatrudnionych w branży transportowej.

Raport Talent Pool - React Native Developer

W ostatniej dekadzie nastąpił prawdziwy rozkwit aplikacji mobilnych. Według raportu State-of-mobile-2022 co minutę na całym świecie pobieranych jest 435 000 aplikacji. React Native to jeden z najpopularniejszych frameworków JS pod względem dynamiki zatrudnienia i wzrostu wysokości wynagrodzeń.

Raport Talent Pool - Specjaliści od języków: obsługa klienta

Pracownicy mówiący biegle kilkoma językami mogą dzisiaj nie tylko przebierać w ofertach pracy, ale mają także większe szanse na znalezienie jej za granicą. W niektórych obszarach, pracownicy którzy biegle posługują się językiem obcym, mogą liczyć na zarobki nawet o 35% większe.

Raport Talent Pool w Krakowie

Kraków to miasto, które uznawane jest za jedno z najprzyjaźniejszych jeśli chodzi o rozwój. To tu znajdują się atrakcyjne tereny, bogata oferta rynku nieruchomości, rozwinięty sektor usług dla biznesu oraz zaplecze naukowo-badawcze. Liczba nowych firm z roku na rok wzrasta. W 2022 r. w rejestrze REGON wpisanych było 168,2 tys. podmiotów gospodarki narodowej. To oznacza 5,1% wzrost rok do roku, a liczba firm z kapitałem zagranicznym osiągnęła wartość bliską 6,5 tys.

Jak oceniają nas nasi klienci?

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli masz konkretne pytania prześlij je do nas przez formularz kontaktowy.

"*" oznacza pola wymagane

Poznaj nas bliżej

Dołącz do naszej grupy
i bądź na bieżąco
z Talent Poolingiem

TP_www_BOTTOM_05_grupa_new

Talent Place jest częścią Everuptive Group, dostawcy skutecznych rozwiązań dla biznesu, działających w oparciu o potencjał Internetu i nowoczesnych technologii.

Masz pytania? kontakt@talentplace.pl