Talent pool -
specjaliści od języków

przyszłościowe języki obce

W raporcie znajdziesz dane dotyczące specjalistów językowych wraz z perspektywami na temat najbardziej przyszłościowych języków obcych.

Celem raportu jest dostarczenie właścicielom firm oraz ekspertom HR odpowiedzi na pytania takie jak:

  • Jakie warunki finansowe są najbardziej atrakcyjne?
  • Jakie świadczenia są najczęściej oferowane?
  • Jaka jest dostępność kandydatów ze znajomością konkretnych języków obcych?
  • Jakie są główne powody, dla których kandydaci rezygnują z procesu rekrutacyjnego?

 

To również przydatne źródło informacji dla kandydatów, którzy chcą poznać najczęściej oferowane warunki na rynku.

Perspektywy rozwoju
znajomość języków obcych

Znajomość języków obcych w znaczący sposób wspiera konkurencyjność na rynku pracy i otwiera nowe możliwości. Posługiwanie się co najmniej jednym językiem poza rodzimym daje szansę znalezienia pracy w wielu sektorach, również za granicą. Oznacza również większe zarobki i nowe perspektywy rozwoju.

Zgodnie z danymi udostępnionymi przez portal Pracuj.pl na podstawie z badania przeprowadzonego w marcu 2023 roku, aż 70% Polaków uważa, że zna język obcy na tyle, by w podstawowym stopniu porozumieć się z obcokrajowcami.

Z 47. edycji raportu Monitor Rynku Pracy Instytutu Badawczego Randstad wynika, że zdaniem 62% pracowników to znajomość języków obcych będzie najbardziej kluczową kompetencją w przyszłości.

Zamów raport

Zostaw swoje dane kontaktowe,
a automatycznie uzyskasz dostęp do raportu.

"*" oznacza pola wymagane

Rynek pracy
specjaliści językowi

Obecnie rynek wymaga posiadania znajomości języków obcych, przydatne są na każdym stanowisku, im więcej ich znamy, tym większe są nasze możliwości na rynku pracy.

Najbardziej popularny jest język angielski, lecz prym wiodą także języki takie jak hiszpański czy francuski. Wraz ze wzrostem ekspansji zagranicznej firm azjatyckich zwiększa się zapotrzebowanie także na język japoński, czy mandaryński.

Pracownicy mówiący biegle kilkoma językami mogą dzisiaj nie tylko przebierać w ofertach pracy, ale mają także większe szanse na znalezienie jej za granicą. W kwestii wynagrodzeń warto jednak pamiętać, że wysokość zarobków może znacznie różnić się w zależności od regionu Polski. Duże znaczenie ma również branża, indywidualne umiejętności i doświadczenie oraz konkurencja na rynku pracy.

Jak skutecznie rekrutować specjalistów z określoną znajomością językową?

,,W ciągu 2 tygodni otrzymaliśmy zestaw rekomendacji. W trakcie współpracy nasze potrzeby rekrutacyjne wzrosły i pilnie potrzebowaliśmy copywritera z językiem niemieckim. Talent Place szybko odpowiedział na nasze nowe wyzwanie rekrutacyjne. Dzięki bieżącej komunikacji i regularnym spotkaniom całość przebiegła bardzo sprawnie, a każda zmiana była na bieżąco adaptowana do zaistniałej sytuacji. Nasze potrzeby rekrutacyjne zostały w 100% zaspokojone dopasowanymi kandydatami do naszych wymagań” Aleksandra Koza, WARCO.

Jak oceniają nas nasi klienci?

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli masz konkretne pytania prześlij je do nas przez formularz kontaktowy.

"*" oznacza pola wymagane

Poznaj nas bliżej

Dołącz do naszej grupy
i bądź na bieżąco
z Talent Poolingiem

TP_www_BOTTOM_05_grupa_new

Talent Place jest częścią Everuptive Group, dostawcy skutecznych rozwiązań dla biznesu, działających w oparciu o potencjał Internetu i nowoczesnych technologii.

Masz pytania? kontakt@talentplace.pl