Praca w modelu
Work-life fit

Work-life fit to sposób na dopasowanie do siebie sfery zawodowej i prywatnej – tak aby wzajemnie ze sobą współgrały.

To praca w elastycznych godzinach, zgodna z potrzebami pracowników, otwartość na różnorodne formy zatrudnienia oraz w dowolnym miejscu: biuro, dom, góry, Mazury, a nawet Hiszpania!

Jakie korzyści przynosi work-life fit?

Elastyczność

Dzięki work-life zyskujesz większą swobodę i przestrzeń na zwinne łączenie pracy i życia prywatnego. Model ten oparty jest na zaufaniu, a nacisk kładziony jest na efekty pracy, nie na czas, który trzeba "wysiedzieć" w pracy. Pracownik ma wpływ na to kiedy pracuje. Nie musi brać specjalnie dnia wolnego lub “urywać się z pracy” żeby załatwić drobną sprawę prywatną.

Nowe możliwości

W work-life fit, znajdziesz przestrzeń na dbanie o życie rodzinne oraz swój rozwój i zdrowie. W każdej chwili możesz wyjechać na workation i zwiedzać piękne miejsca bez konieczności rezygnacji z pracy. Dzięki work-life fit masz większą swobodę w wyborze miejsca skąd pracujesz, bo praca zdalna to standard, a nie przywilej.

Wybór

Pracujesz tak, jak chcesz i wtedy, gdy jesteś najbardziej efektywny. Lepiej pracuje Ci się rano? A może najlepsze pomysły przychodzą Ci do głowy wieczorem? Work-life fit pozwala dostosować swoją pracę do Twojego stylu życia. Ważne, by wypracować sposób na współpracę, który jest w zgodzie z celami firmy.

Wellbeing

Work-life fit przeciwdziała wypaleniu zawodowemu. Zmiana otoczenia, elastyczność, czy zrobienie sobie dłuższej chwili przerwy jest bardzo pomocne w zachowaniu odpowiedniego dystansu do pracy. Masz wpływ na to jak wiele obowiązków i zadań bierzesz na siebie w danej chwili

Dlaczego wierzymy w work-life fit

W Talent Place budujemy kulturę organizacyjną, która spaja nas ze sobą, a opracowywane przez nas narzędzia zapewniają sprawną i transparentną komunikację. Praca nie ogranicza naszych możliwości rozwoju, edukacji, rodzicielstwa, podróżowania, uprawiania sportu – ogółem życia, wręcz zachęca do korzystania z niego.

Tworzymy nasze wymarzone miejsce pracy i wierzymy, że w coraz więcej przedsiębiorstw będzie szła w podobnym kierunku.

worklifefit

Jak wygląda work-life fit
w Talent Place

Poza elastycznym czasem pracy oraz możliwością dopasowania liczby i złożoności obowiązków do swoich potrzeb, Work-life fit to także możliwość pracy z biura, hybrydowej czy zdalnej – zależnie od chęci oraz możliwości.

W ramach work-life fit tworzymy również specjalne benefity, takie jak mieszkanie firmowe w Alicante. Pracownicy mogli wybrać się do niego na workation lub urlop – samemu lub wraz ze swoim zespołem czy rodziną. Takie formy benefitów pozwalają na wypoczynek, zmianę otoczenia i klimatu, co jest atrakcyjne szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Raport z badania:
Aktualny model pracy w firmach a system pracy
work-life fit

W 2022 roku przeprowadziliśmy badanie skupiające się na aktualnych systemach pracy oraz modelu Work-life fit.

W raporcie zawarte są dane dotyczące możliwości pracy w modelach: stacjonarny, hybrydowy, zdalny w firmach, dane na temat tego, jak wygląda elastyczność pracy w polskich firmach czy oferowanych oraz
oczekiwanych udogodnieniach dla pracowników.

Jednak to nie wszystko. Zapoznaj się z raportem i otwórz się na nowe informacje

Debata na temat
miejsca pracy przyszłości

W czerwcu 2022 roku przeprowadziliśmy w Warszawie
debatę “Miejsce pracy przyszłości”, na której zaprezentowaliśmy wyniki z raportu “Aktualny model pracy w firmach a system pracy Work-life fit”. Prowadziliśmy dyskusję wraz z przedstawicielami, przedsiębiorcami z kilku organizacji o tym, jak ich zdaniem będzie wyglądało miejsce pracy przyszłości, czego według ich obserwacji oczekują pracownicy, do czego dążymy. Czy jest tu miejsce na work-life balance i work-life fit, a także, ile w tym wszystkim zmieniła pandemia.

Work-life fit Tour

We wrześniu 2022 roku przejechaliśmy przez Polskę dwoma kamperami i odwiedziliśmy: Warszawę, Poznań, Wrocław, Katowice, Rzeszów oraz Kraków.


Zorganizowaliśmy w tych miejscach spotkania z przedstawicielami działów HR i porozmawialiśmy o zjawiskach takich jak wypalenie zawodowe czy quiet quitting, dzięki czemu mogliśmy przyczynić się do zwiększania świadomości w istotności tych tematów. Omówiliśmy również rozwiązania, jakie firmy mogą wdrażać, by wspierać zdrowie i dobrostan pracowników.

Jak oceniają nas nasi klienci?

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli masz konkretne pytania prześlij je do nas przez formularz kontaktowy.

"*" oznacza pola wymagane

Poznaj nas bliżej

Dołącz do naszej grupy
i bądź na bieżąco
z Talent Poolingiem

TP_www_BOTTOM_05_grupa_new

Talent Place jest częścią Everuptive Group, dostawcy skutecznych rozwiązań dla biznesu, działających w oparciu o potencjał Internetu i nowoczesnych technologii.

Masz pytania? kontakt@talentplace.pl