Case study:
WARCO

Rekrutacja expertów z określoną znajomością językową dla niemieckiego lidera w produkcji nawierzchni podłogowych

O firmie

WARCO z siedzibą w Niemczech jest jednym z najbardziej uznanych producentów elastycznych nawierzchni podłogowych z granulatu gumowego wiązanego poliuretanem. Firma przetwarza tylko surowce o najlepszej jakości i od sprawdzonych dostawców, głównie z Niemiec, Szwajcarii i Francji. Firma uruchomiła największy w Europie sklep internetowy z nawierzchniami z granulatu gumowego. Do grona klientów WARCO należą osoby prywatne, samorządy, instytucje społeczne, rzemieślnicy i sprzedawcy materiałów budowlanych z Europy i zza oceanu.

Sektor: Produkcja

Wyzwanie: Rekrutacja doradców klienta z językiem niderlandzkim oraz copywritera z językiem niemieckim

Jak producent pozyskał kluczowych specjalistów z określoną znajomością językową?

WARCO szukał partnera do współpracy, który wesprze rekrutację specjalistów na kluczowe stanowiska. Na początku projektu kluczowe dla firmy było zatrudnienie doradcy klienta z językiem niderlandzkim oraz doradcy klienta z językiem niemieckim.

,,W ciągu 2 tygodni otrzymaliśmy zestaw rekomendacji. W trakcie współpracy nasze potrzeby rekrutacyjne wzrosły i pilnie potrzebowaliśmy copywritera z językiem niemieckim. Talent Place szybko odpowiedział na nasze nowe wyzwanie rekrutacyjne. Dzięki bieżącej komunikacji i regularnym spotkaniom całość przebiegła bardzo sprawnie, a każda zmiana była na bieżąco adaptowana do zaistniałej sytuacji. Nasze potrzeby rekrutacyjne zostały w 100% zaspokojone dopasowanymi kandydatami do naszych wymagań”. –

Aleksandra Koza, WARCO

Podczas współpracy:

Nasz sposób działania jest oparty o crowdstaffing, czyli rekrutację przez społeczność. Mamy na pokładzie ponad 200 rekruterów pracujących zdalnie w całej Polsce i Europie. Dwóch dedykowanych rekruterów z doświadczeniem w branży i aktywną bazą kandydatów dostarczyły zestaw rekomendacji na każde zlecone przez klienta stanowisko w ciągu 14 dni


Nad całym projektem czuwał przypisany Customer Success Manager, będąc pierwszą linią kontaktu dla klienta oraz odpowiednio koordynując pracę rekruterów, by całość procesów przebiegła zgodnie z briefem projektowym oraz reagując na pojawiające się zmiany i adaptację do nowych wyzwań rekrutacyjnych.

Jak oceniają nas nasi klienci?

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli masz konkretne pytania prześlij je do nas przez formularz kontaktowy.

"*" oznacza pola wymagane

Poznaj nas bliżej

Dołącz do naszej grupy
i bądź na bieżąco
z Talent Poolingiem

TP_www_BOTTOM_05_grupa_new

Talent Place jest częścią Everuptive Group, dostawcy skutecznych rozwiązań dla biznesu, działających w oparciu o potencjał Internetu i nowoczesnych technologii.

Masz pytania? kontakt@talentplace.pl