Talent pool - spedytor
perspektywy rozwoju w polskiej branży TSL

W raporcie znajdziesz dane dotyczące stanowiska spedytora wraz z perspektywami na temat branży na najbliższe lata.

Celem raportu jest dostarczenie właścicielom firm oraz ekspertom HR odpowiedzi na pytania takie jak:

  • Jakie warunki finansowe są obecnie najbardziej atrakcyjne?
  • Jakie świadczenia są najczęściej oferowane?
  • Jaka jest dostępność kandydatów z doświadczeniem w branży?
  • Jakie są główne powody, dla których kandydaci rezygnują z procesu rekrutacyjnego?

 

To również przydatne źródło informacji dla kandydatów, którzy chcą poznać najczęściej oferowane warunki na stanowisku spedytora w branży TSL.

Perspektywy rozwoju
branża TSL

Według Strategii Zrównoważonego Rozwoju Transportu do 2030 roku uchwalonej przez polski rząd w 2019 r. wolumen całkowitego zapotrzebowania na transport ładunków będzie rósł r/r o 0,8% wśród przewoźników polskich oraz o 1,6% wśród przewoźników zagranicznych.

Dla firm transportu drogowego rok 2022 zakończył się z dodatnim bilansem stanowisk oraz utrzymano zatrudnienie w sektorze magazynowym, zapowiadając inwestycje. Pomimo niesprzyjających warunków makroekonomicznych w 2022 roku przewiozły więcej towarów niż rok wcześniej i wkroczyły w nowy rok bijąc przy okazji rekord rejestracji nowych pojazdów.

Polski sektor TSL wyszedł zwycięsko z kolejnego kryzysu w ciągu ostatnich kilku lat.

Zamów raport

Zostaw swoje dane kontaktowe,
a automatycznie uzyskasz dostęp do raportu.

"*" oznacza pola wymagane

Rynek pracy
spedytor

Transport towarów to wyjątkowy sektor polskiej gospodarki, generujący znacząca liczbę miejsc pracy w naszym kraju. Ponad 950 tys. pracowników jest zatrudnionych w branży transportowej. Mało który sektor może pochwalić się tak wysokim wkładem do produktu krajowego brutto, który wynosi około 6% i udział ten stale rośnie.

Polski sektor transportowy jest w ścisłej europejskiej czołówce. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób rozważa karierę w tej branży i planuje zostać spedytorem.

Raport Talent Pool sporządzony przez Talent Place ma za zadanie pokazać jak wygląda dostępność kandydatów z doświadczeniem oraz wskazać jakie warunki należy zaoferować, aby oferta pracy była atrakcyjna dla potencjalnego pracownika.

Jak skutecznie rekrutować w branży logistycznej?

,,Świetna współpraca, która na tamten moment odpowiadała w pełni na nasze potrzeby. Dla nas ogromną wartością było to, że rekruterka znała lokalny rynek i od początku wskazywała nam jakie ewentualne wyzwania mogą się pojawić. Rekruter, który wie na co mieszkańcy danego kraju zwracają uwagę i w jaki sposób podchodzą do rekrutacji jest podczas procesu ogromnym plusem. Dlatego zdecydowanie poleciłabym Talent Place innym firmom.” Elżbieta Elimer, HR Expert, Trans.eu.

Jak oceniają nas nasi klienci?

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli masz konkretne pytania prześlij je do nas przez formularz kontaktowy.

"*" oznacza pola wymagane

Poznaj nas bliżej

Dołącz do naszej grupy
i bądź na bieżąco
z Talent Poolingiem

TP_www_BOTTOM_05_grupa_new

Talent Place jest częścią Everuptive Group, dostawcy skutecznych rozwiązań dla biznesu, działających w oparciu o potencjał Internetu i nowoczesnych technologii.

Masz pytania? kontakt@talentplace.pl