Case study:
Trans.eu

TranEU_logo

Jak firma technologiczna poradziła sobie z poszukiwaniem kandydatów za granicą bez znajomości lokalnego rynku pracy

O firmie

Trans.eu Group S.A. to firma technologiczna, która od 2004 roku rozwija jedną z najważniejszych platform logistycznych w Europie. Ma swoje oddziały w 13 krajach Europy, w których łącznie pracuje ponad 700 osób. Główna siedziba firmy ma swoje miejsce w Polsce, gdzie znajduje się również zespół HR.

Sektor: Logistyka
Ilość pracowników: +700 osób
Wyzwanie: Zatrudnienie specjalistów z doświadczeniem w branży logistycznej

Kiedy portale o pracę i agencje rekrutacyjne zawodzą w poszukiwaniu zagranicznych Kandydatów

Jednym z wyzwań zespołu rekrutacyjnego w Polsce, było zatrudnienie 5 osób na stanowisko Account Specialist do zespołów w Niemczech (ze znajomością języka niemieckiego) i Holandii (ze znajomością języka holendereskiego i francuskiego). Rekruterzy Trans.eu realizowali w tym czasie 30 procesów rekrutacyjnych do siedziby głównej, więc ich zasoby były mocno ograniczone.

Szybko okazało się, że bez znajomości lokalnego rynku pracy i bezpośredniego dotarcia do Kandydatów, projekt będzie trudny do zrealizowania wewnętrznie. Podjęto zatem próby współpracy z niemiecką agencją rekrutacyjną, jednak ta nie chciała podjąć się rekrutacji na stanowiska niższego szczebla. Wtedy właśnie Trans.eu zdecydowało się podjąć współpracę z Talent Place.

Crowdstaffing jako przeciwwaga dla wyzwań rekrutacji zagranicznych

Projekt Trans.eu wspierała jedna z rekruterek społeczności Talent Place, która bardzo dobrze zna niemiecki rynek pracy i płynnie posługuje się językiem niemieckim i francuskim. Dzięki temu, podczas rozmów rekrutacyjnych z Kandydatami mogła swobodnie się z nimi porozumieć i od razu zweryfikować ich poziom języka, co znacznie skracało cały proces.

Jak mówi Elżbieta Elimer, HR Expert w Trans.eu: ,, Dla mnie współpraca z Nadią przebiegała świetnie! Była bardzo zaangażowana w projekt, a informacje które przekazywała nam po rozmowach z Kandydatami były na tyle konkretne, że wiedzieliśmy dokładnie kogo warto zaprosić na spotkanie”. Zadaniem Talent Place było dostarczenie 10 rekomendacji, a cel został zrealizowany w 100%.

Network rekrutera i znajomość lokalnego rynku pracy

Talent Place poprzez network społeczności rekruterów, dotarł bezpośrednio do Kandydatów, którzy byli dopasowani do potencjalnej roli. Dzięki temu, projekt w Holandii zakończył się 100% sukcesem.

,,Świetna współpraca, która na tamten moment odpowiadała w pełni na nasze potrzeby. Dla nas ogromną wartością było to, że rekruterka znała lokalny rynek i od początku wskazywała nam jakie ewentualne wyzwania mogą się pojawić. Rekruter, który wie na co mieszkańcy danego kraju zwracają uwagę i w jaki sposób podchodzą do rekrutacji jest podczas procesu ogromnym plusem. Dlatego zdecydowanie poleciłabym Talent Place innym firmom.” Elżbieta Elimer, HR Expert, Trans.eu.

Jak oceniają nas nasi klienci?

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli masz konkretne pytania prześlij je do nas przez formularz kontaktowy.

"*" oznacza pola wymagane

Poznaj nas bliżej

Dołącz do naszej grupy
i bądź na bieżąco
z Talent Poolingiem

TP_www_BOTTOM_05_grupa_new

Talent Place jest częścią Everuptive Group, dostawcy skutecznych rozwiązań dla biznesu, działających w oparciu o potencjał Internetu i nowoczesnych technologii.

Masz pytania? kontakt@talentplace.pl