Talent pool programistów AI w Polsce
gdzie znaleźć najlepszych kandydatów?

W raporcie znajdziesz informacje dotyczące 4 ról związanych z rozwojem sztucznej inteligencji: Python Developer, AI Engineer, ML Engineer, ML Ops Engineer.

Celem raportu jest dostarczenie właścicielom firm i pracownikom HR odpowiedzi na pytania takie jak:

  • Jakie warunki finansowe są obecnie atrakcyjne dla kandydatów?
  • Jakie świadczenia są najczęściej oferowane na danym stanowisku?
  • Jaka jest dostępność kandydatów z odpowiednim doświadczeniem i umiejętnościami?
  • Jakie są główne powody, dla których kandydaci rezygnują z procesu rekrutacyjnego?

 

Raport jest również przydatnym źródłem informacji dla kandydatów, którzy chcą poznać najczęściej oferowane warunki na danym stanowisku w branży.

Rynek pracy AI
w Polsce

Europejski rynek sztucznej inteligencji stale rośnie pomimo niepewności gospodarczej, wojny, inflacji i cięć budżetowych w sektorze IT. Szacuje się, że wydatki na rynku sztucznej inteligencji, w tym na oprogramowanie, sprzęt i usługi będą rosły rocznie średnio o 25,5% w latach 2022-2026 do 191 mld USD w 2026 roku.

Według portalu No Fluff Jobs, pracy związanej ze sztuczną inteligencją poszukuje obecnie w Polsce o 68% więcej osób niż rok temu. Oferty pracy wymagające znajomości NLP (przetwarzania języka naturalnego) są wyszukiwane aż o 195% częściej. Na każde ogłoszenie przypada około 30, a czasem nawet 80 kandydatów. Wynagrodzenia w tej branży również znacznie wzrosły w ciągu roku. Zdarza się, że takie oferty w przypadku umowy B2B oferują ponad 100 000 zł miesięcznie.

Zamów raport

Zostaw swoje dane kontaktowe,
a automatycznie uzyskasz dostęp do raportu.

"*" oznacza pola wymagane

Rynek AI
perspektywy

W 2023 roku inwestycje w zastosowania sztucznej inteligencji (AI) na całym świecie osiągną 154 miliardy dolarów. To ponad 20% wszystkich kosztów związanych z oprogramowaniem. Z kolei średnia roczna stopa wzrostu inwestycji w sztuczną inteligencję osiągnie 27% i przekroczy ponad 300 miliardów dolarów w 2030 roku.

Analitycy przewidują, że wzrost będzie generowany głównie przez oprogramowanie zorientowane na AI (+32,4% każdego roku), a znacznie niższy w przypadku usług AI (+27,2%), oprogramowania innego niż AI (+16,7%) i sprzętu związanego z AI (+15,2%).

 

Artykuły na temat
rekrutacji

Praktyczne porady, informacje i case studies

Zobacz nasze ostatnie publikacje
na blogu.

Agencja rekrutacyjna IT – jak wybrać najlepszą?

W dzisiejszym dynamicznym świecie technologii, branża informatyczna rozwija się w zawrotnym tempie, a zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów stale rośnie. W polskiej branży IT pracuje ponad 450 000 specjalistów oraz działa około 50 000 firm z branży IT, wytwarzając 8% PKB. Firmy szukają odpowiednich kandydatów, którzy pomogą im osiągnąć sukces i rozwinąć ich technologiczną przewagę. Jednak znalezienie odpowiednich profesjonalistów w dziedzinie IT może być wyzwaniem, dlatego wiele firm decyduje się skorzystać z usług agencji rekrutacyjnych specjalizujących się w obszarze IT.

Czytaj "

AI w rekrutacji – Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w pracy rekrutera

Świat pracy ulega dynamicznym zmianom, a nowoczesne technologie, takie jak sztuczna inteligencja, odgrywają kluczową rolę w procesach rekrutacyjnych. Dzięki wykorzystaniu AI, rekruterzy mają szansę zrewolucjonizować swoją pracę, zwiększając efektywność, precyzję i jakość zatrudnienia, jeśli odpowiednio wykorzystają narzędzia nowoczesnej technologii. W artykule opisałam, jakie korzyści niesie ze sobą wykorzystanie sztucznej inteligencji w branży HR

Czytaj "

Skuteczne metody rekrutacji pracowników z pokolenia Z

Osoby z pokolenia Z niedawno rozpoczęły swoją drogę zawodową, część dopiero ją rozpocznie, a część zrobi to za kilka lub kilkanaście lat. Co powinien zrobić potencjalny pracodawca, aby oferta była atrakcyjna dla młodych ludzi? Oto kilka prostych sposobów, które możesz wykorzystać, przygotowując się do rekrutacji pracowników z pokolenia Z.

Czytaj "

Jak oceniają nas nasi klienci?

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli masz konkretne pytania prześlij je do nas przez formularz kontaktowy.

"*" oznacza pola wymagane

Poznaj nas bliżej

Dołącz do naszej grupy
i bądź na bieżąco
z Talent Poolingiem

TP_www_BOTTOM_05_grupa_new

Talent Place jest częścią Everuptive Group, dostawcy skutecznych rozwiązań dla biznesu, działających w oparciu o potencjał Internetu i nowoczesnych technologii.

Masz pytania? kontakt@talentplace.pl