Talent pool programistów AI w Polsce
gdzie znaleźć najlepszych kandydatów?

W raporcie znajdziesz informacje dotyczące 4 ról związanych z rozwojem sztucznej inteligencji: Python Developer, AI Engineer, ML Engineer, ML Ops Engineer.

Celem raportu jest dostarczenie właścicielom firm i pracownikom HR odpowiedzi na pytania takie jak:

  • Jakie warunki finansowe są obecnie atrakcyjne dla kandydatów?
  • Jakie świadczenia są najczęściej oferowane na danym stanowisku?
  • Jaka jest dostępność kandydatów z odpowiednim doświadczeniem i umiejętnościami?
  • Jakie są główne powody, dla których kandydaci rezygnują z procesu rekrutacyjnego?

 

Raport jest również przydatnym źródłem informacji dla kandydatów, którzy chcą poznać najczęściej oferowane warunki na danym stanowisku w branży.

Rynek pracy AI
w Polsce

W 2023 roku liczba polskich firm korzystających ze sztucznej inteligencji wzrosła o 22% wg. raportu Amazon Web Services (AWS). Kierująć się tymi danymi, przewiduje się, że do końca dekady krajowa gospodarka może wzbogacić się o 576 mld zł. Już 94% firm w Polsce odnotowały wyższe przychody dzięki AI, a 88% podaje, że jest to powód do wzrostu ich innowacyjności. 93% firm wierzą, że sztuczna inteligencja z której korzystają obecnie, zrewolucjonizuje ich branżę w ciągu najbliższych pięciu lat.

Prognozy wskazują, że do 2025 roku AI stworzy 97 mln nowych miejsc pracy na całym świecie. Wśród najbardziej pożądanych zawodów będą: Machine Learning Engineer, AI Product Manager, NLP Engineer, AI Ethics Specialist, czy AI Cybersecurity Analyst.

Zamów raport

Zostaw swoje dane kontaktowe,
a automatycznie uzyskasz dostęp do raportu.

"*" oznacza pola wymagane

Rynek AI
perspektywy

Sztuczna inteligencja przyniesie w najbliższych latach przyspieszenie tempa życia. Organizacje rządowe, non-profit oraz biznesowe będą wdrażać programy oparte o AI zarówno w procesach decyzyjnych, jak i interakcjach z użytkownikami. Przewiduje się, że w 2026 r. wydatki na systemy AI przekroczą zawrotną kwotę 300 mld dol.

Najważniejszym aspektem w kolejnych latach będzie korelacja człowieka oraz sztucznej inteligencji, aby w efekcie zwiększać efektywność. Według McKinsey Global Institute do 2030 roku AI może zautomatyzować do 45% zadań wykonywanych obecnie przez ludzi. Będą to powtarzalne i czasochłonne czynności, co przełoży się na ogólny 13% wzrost produktywności.

Artykuły na temat
rekrutacji

Praktyczne porady, informacje i case studies

Zobacz nasze ostatnie publikacje
na blogu.

Planujesz budżet rekrutacyjny na 2024? Zoptymalizuj koszty.

Ostatni kwartał w roku to dla wielu firm czas na zaplanowanie budżetu rekrutacyjnego na następny rok. Ostatni kryzys gospodarczy zmusił wiele firm do cięcia oraz optymalizacji kosztów. Jak skutecznie zaplanować budżet? W co inwestować, a z czego zrezygnować? We wpisie dowiesz się, na co zwrócić uwagę, podczas planowania budżetu na 2024 rok oraz w jaki sposób optymalizować koszty rekrutacyjne. 

Czytaj "

Agencja rekrutacyjna IT – jak wybrać najlepszą?

W dzisiejszym dynamicznym świecie technologii, branża informatyczna rozwija się w zawrotnym tempie, a zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów stale rośnie. W polskiej branży IT pracuje ponad 450 000 specjalistów oraz działa około 50 000 firm z branży IT, wytwarzając 8% PKB. Firmy szukają odpowiednich kandydatów, którzy pomogą im osiągnąć sukces i rozwinąć ich technologiczną przewagę. Jednak znalezienie odpowiednich profesjonalistów w dziedzinie IT może być wyzwaniem, dlatego wiele firm decyduje się skorzystać z usług agencji rekrutacyjnych specjalizujących się w obszarze IT.

Czytaj "

AI w rekrutacji – Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w pracy rekrutera

Świat pracy ulega dynamicznym zmianom, a nowoczesne technologie, takie jak sztuczna inteligencja, odgrywają kluczową rolę w procesach rekrutacyjnych. Dzięki wykorzystaniu AI, rekruterzy mają szansę zrewolucjonizować swoją pracę, zwiększając efektywność, precyzję i jakość zatrudnienia, jeśli odpowiednio wykorzystają narzędzia nowoczesnej technologii. W artykule opisałam, jakie korzyści niesie ze sobą wykorzystanie sztucznej inteligencji w branży HR

Czytaj "

Jak oceniają nas nasi klienci?

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli masz konkretne pytania prześlij je do nas przez formularz kontaktowy.

"*" oznacza pola wymagane

Poznaj nas bliżej

Dołącz do naszej grupy
i bądź na bieżąco
z Talent Poolingiem

TP_www_BOTTOM_05_grupa_new

Talent Place jest częścią Everuptive Group, dostawcy skutecznych rozwiązań dla biznesu, działających w oparciu o potencjał Internetu i nowoczesnych technologii.

Masz pytania? kontakt@talentplace.pl