Talent pool programistów AI w Polsce
gdzie znaleźć najlepszych kandydatów?

W raporcie znajdziesz informacje dotyczące 4 ról związanych z rozwojem sztucznej inteligencji: Python Developer, AI Engineer, ML Engineer, ML Ops Engineer.

Celem raportu jest dostarczenie właścicielom firm i pracownikom HR odpowiedzi na pytania takie jak:

  • Jakie warunki finansowe są obecnie atrakcyjne dla kandydatów?
  • Jakie świadczenia są najczęściej oferowane na danym stanowisku?
  • Jaka jest dostępność kandydatów z odpowiednim doświadczeniem i umiejętnościami?
  • Jakie są główne powody, dla których kandydaci rezygnują z procesu rekrutacyjnego?

 

Raport jest również przydatnym źródłem informacji dla kandydatów, którzy chcą poznać najczęściej oferowane warunki na danym stanowisku w branży.

Rynek pracy AI
w Polsce

Europejski rynek sztucznej inteligencji stale rośnie pomimo niepewności gospodarczej, wojny, inflacji i cięć budżetowych w sektorze IT. Szacuje się, że wydatki na rynku sztucznej inteligencji, w tym na oprogramowanie, sprzęt i usługi będą rosły rocznie średnio o 25,5% w latach 2022-2026 do 191 mld USD w 2026 roku.

Według portalu No Fluff Jobs, pracy związanej ze sztuczną inteligencją poszukuje obecnie w Polsce o 68% więcej osób niż rok temu. Oferty pracy wymagające znajomości NLP (przetwarzania języka naturalnego) są wyszukiwane aż o 195% częściej. Na każde ogłoszenie przypada około 30, a czasem nawet 80 kandydatów. Wynagrodzenia w tej branży również znacznie wzrosły w ciągu roku. Zdarza się, że takie oferty w przypadku umowy B2B oferują ponad 100 000 zł miesięcznie.

Zamów raport

Zostaw swoje dane kontaktowe,
a automatycznie uzyskasz dostęp do raportu.

"*" oznacza pola wymagane

Rynek AI
perspektywy

W 2023 roku inwestycje w zastosowania sztucznej inteligencji (AI) na całym świecie osiągną 154 miliardy dolarów. To ponad 20% wszystkich kosztów związanych z oprogramowaniem. Z kolei średnia roczna stopa wzrostu inwestycji w sztuczną inteligencję osiągnie 27% i przekroczy ponad 300 miliardów dolarów w 2030 roku.

Analitycy przewidują, że wzrost będzie generowany głównie przez oprogramowanie zorientowane na AI (+32,4% każdego roku), a znacznie niższy w przypadku usług AI (+27,2%), oprogramowania innego niż AI (+16,7%) i sprzętu związanego z AI (+15,2%).

 

Artykuły na temat
rekrutacji

Praktyczne porady, informacje i case studies

Zobacz nasze ostatnie publikacje
na blogu.

Planujesz budżet rekrutacyjny na 2024? Zoptymalizuj koszty.

Ostatni kwartał w roku to dla wielu firm czas na zaplanowanie budżetu rekrutacyjnego na następny rok. Ostatni kryzys gospodarczy zmusił wiele firm do cięcia oraz optymalizacji kosztów. Jak skutecznie zaplanować budżet? W co inwestować, a z czego zrezygnować? We wpisie dowiesz się, na co zwrócić uwagę, podczas planowania budżetu na 2024 rok oraz w jaki sposób optymalizować koszty rekrutacyjne. 

Czytaj "

Agencja rekrutacyjna IT – jak wybrać najlepszą?

W dzisiejszym dynamicznym świecie technologii, branża informatyczna rozwija się w zawrotnym tempie, a zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów stale rośnie. W polskiej branży IT pracuje ponad 450 000 specjalistów oraz działa około 50 000 firm z branży IT, wytwarzając 8% PKB. Firmy szukają odpowiednich kandydatów, którzy pomogą im osiągnąć sukces i rozwinąć ich technologiczną przewagę. Jednak znalezienie odpowiednich profesjonalistów w dziedzinie IT może być wyzwaniem, dlatego wiele firm decyduje się skorzystać z usług agencji rekrutacyjnych specjalizujących się w obszarze IT.

Czytaj "

AI w rekrutacji – Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w pracy rekrutera

Świat pracy ulega dynamicznym zmianom, a nowoczesne technologie, takie jak sztuczna inteligencja, odgrywają kluczową rolę w procesach rekrutacyjnych. Dzięki wykorzystaniu AI, rekruterzy mają szansę zrewolucjonizować swoją pracę, zwiększając efektywność, precyzję i jakość zatrudnienia, jeśli odpowiednio wykorzystają narzędzia nowoczesnej technologii. W artykule opisałam, jakie korzyści niesie ze sobą wykorzystanie sztucznej inteligencji w branży HR

Czytaj "

Jak oceniają nas nasi klienci?

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli masz konkretne pytania prześlij je do nas przez formularz kontaktowy.

"*" oznacza pola wymagane

Poznaj nas bliżej

Dołącz do naszej grupy
i bądź na bieżąco
z Talent Poolingiem

TP_www_BOTTOM_05_grupa_new

Talent Place jest częścią Everuptive Group, dostawcy skutecznych rozwiązań dla biznesu, działających w oparciu o potencjał Internetu i nowoczesnych technologii.

Masz pytania? kontakt@talentplace.pl