Case study:
Candy POP

Rekrutacja Country Managera dla litewskiej sieci sklepów detalicznych i e-commerce

O firmie

Candy POP to prężnie rozwijająca się sieć sklepów detalicznych. Obecnie działają w kilku krajach, takich jak Litwa, Łotwa i Estonia oraz rozpoczęli swoją działalność w Polsce. Firma zajmuje się importem i sprzedażą słodyczy z USA, Azji oraz innych krajów świata.

Sektor: E-commerce
Wyzwanie: Zatrudnienie Country Managera w sytuacji, gdy tradycyjne metody rekrutacji okazały się nieskuteczne

Zatrudnienie w 17 dni od rozpoczęcia projektu

Candy POP po rozpoczęciu swojej działalności w Polsce, poszukiwało partnera do współpracy, który pomoże im zrekrutować specjalistę na stanowisko Country Managera, ponieważ standardowe metody rekrutacyjne okazały się nieskuteczne.

Naszym celem było pozyskanie kandydata z odpowiednim doświadczeniem, który mógłby dołączyć do naszego zespołu w krótkim czasie. Szukali rzetelnego partnera w rekrutacji, a po przeprowadzeniu analizy rynkowej, zdecydowaliśmy się rozpocząć współpracę z Talent Place. W podjęciu tej decyzji pomogło nam ich bogate doświadczenie w zakresie e-commerce. Współpraca rozpoczęła się od briefingu projektowego, gdzie przedstawiliśmy nasze cele i oczekiwania. Następnie rekruter rozpoczął pracę nad projektem: sourcing, rozmowy kwalifikacyjne z potencjalnymi kandydatami, a następnie przygotowanie dla nas rekomendacji kandydatów – Dovydas Juskys, Candy Pop

Efekty współpracy:

Dedykowany rekruter pozyskał dla firmy adekwatnego Country Managera pasującego do profilu i wymagań firmy. Pełny zestaw rekomendacji został dostarczony do 7 dni, a decyzja o zatrudnieniu kandydata zapadła w niecałe 3 tygodnie. Projekt został rozpoczęty 24 marca, a już 8 maja specjalista rozpoczął swoją karierę w firmie Candy Pop. 

Szybki proces rekrutacji pozwolił zaoszczędzić naszemu klientowi czas, ponieważ otrzymał rekomendacje idealnie dopasowanych kandydatów oraz nie musiał ponosić dodatkowych kosztów, na które byłby narażony w przypadku niedopasowanych kandydatów oraz zatrudnienia nieadekwatnej osoby.

Inwestycja & rozwój 

Litewska firma Candy POP wkraczając do Polski musiała zrekrutować osobę na stanowisko Dyrektora Lokalnego, który będzie odpowiedzialny za rozwój biznesu na nowym rynku. Kluczowy był tutaj czas zatrudnienia specjalisty oraz idealne dopasowanie kandydata do wymagań stawianych przez firmę. Współpraca z Talent Place zapewniła Candy POP dopasowanego kandydata, który przejął odpowiedzialność za rozwój w tej części Europy. 

Jak oceniają nas nasi klienci?

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli masz konkretne pytania prześlij je do nas przez formularz kontaktowy.

"*" oznacza pola wymagane

Poznaj nas bliżej

Dołącz do naszej grupy
i bądź na bieżąco
z Talent Poolingiem

TP_www_BOTTOM_05_grupa_new

Talent Place jest częścią Everuptive Group, dostawcy skutecznych rozwiązań dla biznesu, działających w oparciu o potencjał Internetu i nowoczesnych technologii.

Masz pytania? kontakt@talentplace.pl