Case study:
DCT Gdańsk

Rekrutacja Security Engineera w 7 dni

O firmie

Baltic Hub (DCT Gdańsk) jest największym i najszybciej rozwijającym się polskim terminalem kontenerowym oraz jedynym terminalem głębokowodnym w rejonie Morza Bałtyckiego, do którego bezpośrednio zawijają statki z Dalekiego Wschodu. Terminal łączy Azję, Unię Europejską ze wschodzącymi rynkami Europy Środkowo-Wschodniej i całego Morza Bałtyckiego. Jego roczna przepustowość sięga 2,7 mln TEU, a tylko w 2021 roku DCT wykonał 2,1 mln TEU przeładunków. 

Terminal o łącznej powierzchni 88 ha znajduje się w Porcie Gdańsk, co czyni go atrakcyjnym punktem przeładunkowym między innymi dla Czech, Słowacji, Ukrainy, Węgier. Polski, Szwecji czy Finlandii. Dzięki umiejscowieniu przy głębokowodnym nabrzeżu, Baltic Hub (DCT) regularnie obsługuje największe statki kontenerowe świata. Dostarczenie ładunku do portu najbliżej miejsca docelowego daje klientom możliwość optymalizacji łańcucha dostaw i redukcji kosztów transportu.

Sektor: Logistyka
Liczba pracowników: 1000-5000
Wyzwanie: Zatrudnienie eksperta odpowiedzialnego za bezpieczeństwo danych

Cel: pozyskać najlepszego Security Engineera w krótkim czasie

Zespół DCT Gdańsk znalazł się przed potrzebą zatrudnienia Security Engineera, który byłby odpowiedzialny za bezpieczeństwo danych oraz dbał o zabezpieczenia aplikacji czy serwisów i kontrolował, czy działają one zgodnie z przyjętymi standardami. Ze względu na wagę stanowiska, firmie zależało na jak najszybszym uzyskaniu eksperta, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. 

Z tego powodu DCT Gdańsk zdecydował się na wsparcie ze strony Talent Place i zlecenie projektu rekruterom doświadczonym w rekrutacjach dla branży IT. Pozyskaniem Security Engineera dla DCT Gdańsk zajął się dobrany zgodnie z preferencjami zespół składający się z jednego Client Success Managera oraz jednego rekrutera IT. Nad jakością procesu czuwał również  IT Business Unit Manager.

Crowdstaffing odpowiedzią na wyzwania w rekrutacji IT 

Krótko po określeniu celów i oczekiwań, zespół Talent Place przystąpił do działania. Dzięki zastosowanej metodzie crowdstaffingu, wspieranej przez talent pooling, w zaledwie 7 dni od rozpoczęcia współpracy DCT Gdańsk otrzymał komplet 3 dopasowanych rekomendacji. Kandydaci spełniali wymagania firmy, dlatego niedługo po przekazaniu rekomendacji firma złożyła ofertę jednemu z kandydatów. 

Współpraca z Talent Place pozwoliła nam w krótkim czasie pozyskać nowego Security Engineera do zespołu. Proces był dynamiczny, ale nie wpłynęło to na jego jakość. Business Unit Manager przekazywał nam feedback od kandydatów i wszystkie ważne dla nas informacje. – mówi Przemysław, HR Business Partner w DCT Gdańsk.

Dynamika w działaniu, zwinne podejście i wysoka jakość procesu pozwoliły na szybką i skuteczną rekrutację. Crowdstaffing, czyli rekrutacja przez społeczność to metoda, która pozwala na szybką realizację nawet uważanych za długie i czasochłonne projekty w rekrutacji IT. Duże znaczenie w podejściu Talent Place ma talent pooling, czyli koncepcja polegająca na świadomym budowaniu bazy kandydatów przez rekruterów, a następnie korzystanie z jej zasobów. W ten sposób rekruterzy są w stanie dotrzeć do najlepszych kandydatów szybko i skutecznie. W ramach współpracy z Talent Place firma DCT Gdańsk zatrudniła również Koordynatora ds Systemów Informatycznych. 

 

Jak oceniają nas nasi klienci?

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli masz konkretne pytania prześlij je do nas przez formularz kontaktowy.

"*" oznacza pola wymagane

Poznaj nas bliżej

Dołącz do naszej grupy
i bądź na bieżąco
z Talent Poolingiem

TP_www_BOTTOM_05_grupa_new

Talent Place jest częścią Everuptive Group, dostawcy skutecznych rozwiązań dla biznesu, działających w oparciu o potencjał Internetu i nowoczesnych technologii.

Masz pytania? kontakt@talentplace.pl