Case study:
JIVR

JIVR_logo_BLACK

Jak producent rowerów elektrycznych pozyskał pracowników w kilku krajach jednocześnie

O firmie

JIVR jest producentem miejskich rowerów elektrycznych działającym od 2011 r. Firma dystrybuuje swoje produkty głównie na kraje Europy Zachodniej, wspierając mieszkańców dużych miast w przemieszczaniu się bez użycia samochodu.

Sektor: Engineering
Ilość pracowników: 20
Wyzwanie: Rekrutacja pracowników w kilku krajach jednocześnie

Jak zrekrutować sieć sprzedaży w kilku Europejskich miastach jednocześnie?

W latach 2018-2019 jednym z kanałów sprzedaży produktów JIVR była sieć ambasadorów. Do ich zadań należało organizowanie spotkań z zainteresowanymi klientami, przeprowadzanie jazd próbnych oraz wsparcie użytkowników przy problemach związanych z korzystaniem z elektrycznych rowerów.

Ambasadorzy JIVR musieli spełniać zestaw wymagań, mieć odpowiednią sieć kontaktów oraz być dostępni na spotkania z klientami poza standardowymi godzinami pracy. Dodatkowym wyzwaniem w projekcie były lokalizacje, w których firma zdecydowała się znaleźć pracowników – łącznie JIVR zdecydował wdrożyć projekt ambasadorski w ponad 10 europejskich miastach, w tym Berline, Brukseli i Londynie.

Lokalna rekrutacja wymaga lokalnego wsparcia

JIVR zdecydował się skorzystać ze wsparcia Talent Place już od początku projektu. Wewnętrzne zasoby HR producenta rowerów były niewystarczające, aby w krótkim czasie pozyskać kandydatów na stanowiska ambasadorów w ponad 10 różnych lokalizacjach.

Z pomocą przyszło Talent Place i nasza międzynarodowa społeczność HR ekspertów. Dzięki rekruterom zlokalizowanym w różnych częściach Europy, Talent Place było w stanie szukać kandydatów lokalnie, z uwzględnieniem sposobu funkcjonowania danego lokalnego rynku – w tym oczekiwań płacowych, dostępności kandydatów oraz najskuteczniejszych kanałów pozyskiwania. Talent Place udzieliło JIVR wsparcia również w weryfikacji potencjalnych ambasadorów.

Rekrutacja asynchroniczna jako sposób na pokonanie bariery odległości

Proces pozyskiwania kandydatów dla JIVR trwał łącznie 2 miesiące i odbył się w dwóch turach. Celem pierwszej było pozyskanie 6 kandydatów w 6 miastach – Zurychu, Berlinie, Dusseldorfie, Frankfurcie, Brukseli i Kopenhadze. Realizując rekrutację, Talent Place skupiło się na jakości procesu i odpowiednim doborze kandydatów. Dzięki temu, 1 na 2 poleconych kandydatów otrzymał zatrudnienie.

Proces rekrutacyjny składał się z 3 etapów i został zrealizowany 100% online:

  1. Wstępna weryfikacja kandydatów przez zespół Talent Place
  2. Asynchroniczna rozmowa rekrutacyjnej w formie video, podczas której kandydaci odpowiadali na wyświetlane przez program pytania
  3. Finalna rozmowy weryfikacyjna z przedstawicielami JIVR

 

Byliśmy pod wrażeniem szczególnie tempa działania Talent Place” mówi Marcin Piątkowski, CEO JIVR. “Planując zatrudnienie ponad 10 osób w kilku europejskich miastach, zakładaliśmy, że projekt będzie bardzo wymagający i potrwa wiele miesięcy. Talent Place szybko udowodniło, że zróżnicowanie lokalizacji nie jest dla nich problemem, a siatka rekruterów firmy pozwoliła nam zamknąć projekt w znacznie krótszym czasie. Co więcej, mimo, że cały proces został zrealizowany online, jakość poleceń była powyżej oczekiwań i finalnie zyskaliśmy świetnych pracowników” dodaje.

Po tym jak Talent Place dostarczyło 100% zakładanych zatrudnień w pierwszej fazie, JIVR zdecydował się kontynuować projekt i zlecić obsadzenie kolejnych 10 stanowisk ambasadorów we Francji, Anglii, Szkocji, Hiszpanii i Włoszech. Proces ponownie zakończył się sukcesem, ale ze względu na wewnętrzne zmiany w JIVR, kandydaci nie rozpoczęli finalnie współpracy z firmą.

Jak oceniają nas nasi klienci?

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli masz konkretne pytania prześlij je do nas przez formularz kontaktowy.

"*" oznacza pola wymagane

Poznaj nas bliżej

Dołącz do naszej grupy
i bądź na bieżąco
z Talent Poolingiem

TP_www_BOTTOM_05_grupa_new

Talent Place jest częścią Everuptive Group, dostawcy skutecznych rozwiązań dla biznesu, działających w oparciu o potencjał Internetu i nowoczesnych technologii.

Masz pytania? kontakt@talentplace.pl