Case study:
Microsoft

Microsoft_logo

Jak gigant IT skutecznie pozyskał kandydatów na międzynarodowy staż.

O firmie

Microsoft jest jednym z największych na świecie przedsiębiorstw z branży informatycznej. W 2019 firma zatrudniała blisko 145 tys. osób w 120 krajach. Obecnie jednym z najbardziej strategicznych produktów przedsiębiorstwa Microsoft jest opracowana przez nich platforma chmury obliczeniowej Azure.

Sektor: IT
Liczba pracowników: 145 tys. osób w 120 krajach
Wyzwanie: Międzynarodowa rekrutacja programistów na staże

Rekrutacja programistów na staże na Węgrzech

Rekrutacja programistów na staże w Microsoft jest międzynarodowa. To sprawia, że dotarcie do grupy studentów z pewnym wachlarzem kompetencji stanowi wyzwanie. Kiedy największą trudnością dla Klienta okazała się rekrutacja na Węgrzech, Microsoft postanowił nawiązać współpracę z Talent Place i oprzeć kampanię rekrutacyjną o metodę crowdstaffingu. Współpraca ta rozpoczęła się dzięki platformie Notatek.pl, która wcześniej wspierała procesy rekrutacyjne Microsoftu w Polsce i należy wraz z Talent Place do Grupy Everuptive.

Kto zna najlepiej potrzeby studenta? Drugi student!

Talent Place powierzono realizację kampanii rekrutacyjnej w Budapeszcie, której celem było dotarcie do ambitnych studentów o profilu IT i marketingowym oraz zarekomendowanie ich na program stażowy i absolwencki w Microsoft.

“ (…) bez odpowiedniego wsparcia nie zawsze jest możliwe, aby zapewnić odpowiednio wysoką jakość i efektywność w działaniach rekrutacyjnych skierowanych na studentów.” Marcin Kurnik, Sr. University Recruiter, Microsoft

Klientowi zależało aby osoby, które zakwalifikują się do programu studenckiego spełniały wewnętrzne kryteria firmy, wśród których była m.in. znajomość języka angielskiego. Najlepszymi znawcami środowiska studentów, okazali się być… studenci! Dlatego właśnie Talent Place zaangażowało w projekt swoich najmłodszych stażem rekruterów, którzy świetnie rozumieją środowisko studenckie i są jego częścią.

Crowdstaffing jako rozwiązanie w rekrutacji stażystów

Dzięki weryfikacji kompetencji i podstawowych kryteriów Kandydatów przez Talent Place, aplikacje, które zostały przekazane Klientowi były bardziej dopasowane.Według Marcina Kurnika ,,(…) była to do tej pory nasza najbardziej udana kampania poszukiwania talentów na programy stażowe oraz absolwenckie na Węgrzech”.

Talent Place zrealizowało 100% ustalonego celu rekrutacyjnego, a dostarczeni Kandydaci posiadali poszukiwane przez Microsoft kompetencje.

,,Jak najbardziej mogę też polecić ideę crowdstaffingu, który jest znakiem czasu, metodą potrzebna w nowoczesnym, szybko zmieniającym się świecie. Pionierem stosującym to podejście na Polskim rynku jest Talent Place, więc to naturalne, że zdecydowaliśmy się na współpracę.” podkreśla Marcin Kurnik.

Jak oceniają nas nasi klienci?

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli masz konkretne pytania prześlij je do nas przez formularz kontaktowy.

"*" oznacza pola wymagane

Poznaj nas bliżej

Dołącz do naszej grupy
i bądź na bieżąco
z Talent Poolingiem

TP_www_BOTTOM_05_grupa_new

Talent Place jest częścią Everuptive Group, dostawcy skutecznych rozwiązań dla biznesu, działających w oparciu o potencjał Internetu i nowoczesnych technologii.

Masz pytania? kontakt@talentplace.pl