Case study:
project 44

project44_Logo

Usługa RPO dla amerykańskiej firmy technologicznej z branży TSL

O firmie

Wśród 300 firm, które zaufały project44 i którym firma dostarcza istotne informacje o przesyłkach, zwiększając ich sprawność, automatyzuje nieefektywne procesy ręczne, a w rezultacie zwiększa odporność łańcucha dostaw, znajdują się takie globalne marki jak: Amazon, Walgreens, Bosch, ExxonMobil czy Uber Freight.

Sektor: TSL
Liczba pracowników: 350
Wyzwanie: Tymczasowe wsparcie w projektach rekrutacyjnych

Jak usługa RPO stała się sposobem na uzupełnienie tymczasowych braków kadrowych

project44 otrzymał dofinansowanie na rozwój firmy i tym samym zdecydował się na rozbudowanie swoich zespołów na terenie Polski i Holandii. W tym celu zrekrutowano nowych pracownikówdo zespołu Talent Aquisition.

– Byliśmy w trakcie zwiększania naszego wewnętrznego zespołu, ale ze względu na okresy wypowiedzenia nowych pracowników w Polsce, potrzebowaliśmy tymczasowego wsparcia. Talent Place dostarczył nam dwóch rekruterów IT na pełen etat, na okres trzech miesięcy,więc nie musieliśmy opóźniać żadnego z trwających procesów rekrutacyjnych – mówi Amanda Egan, Talent Acquisition Manager w project44.

Podczas współpracy:

  • Rekruter IT w okresie od marca 2021 do sierpnia 2021 zrealizował 8 zatrudnień IT:  2 na stanowisko Senior Software Developer, 1 Frontend Engineering Consultant, 1 Frontend Software Engineer, 1 DevOps Engineer, 1 Software Engineer, 1 Software Developer in Testi 1 Associate Python Developer.
  • Gdy zespół powiększył się o rekrutera specjalizującrgo się w rolach językowych, jużw pierwszym miesiącu wykonano 3 zatrudnienia z językami.

 

Dobre efekty są wynikiem partnertswa i bliskiej współpracy. Rekruterzy otrzymali dostęp do wewnętrznych narzędzi i baz, dlatego ich działania już od początku mogły być dopasowane do potrzeb firmy.

Aktualnie w project44 pracuje zespół czterech rekruterów, w tym trzech specjalizujących się w branży IT i jeden ze specjalizacją w rekrutacjach językowych. Każdy z nich został wdrożony w specyfikę działania organizacji, jej wartości i kulturę. Łącznie zatrudniliśmy już 61 specjalistów. 

Zastępstwo na czas nieobecności rekrutera

W ramach usługi project44 miał możliwość wyselekcjonowania osób ze społeczności, które spełniały oczekiwania firmy. Zagwarantowano również zastępstwo w przypadku nieobecności któregoś z rekruterów. Rekruterzy zakontraktowani z Talent Place pracowali pod nadzorem klientai w oparciu o jego markę.

Jak oceniają nas nasi klienci?

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli masz konkretne pytania prześlij je do nas przez formularz kontaktowy.

"*" oznacza pola wymagane

Poznaj nas bliżej

Dołącz do naszej grupy
i bądź na bieżąco
z Talent Poolingiem

TP_www_BOTTOM_05_grupa_new

Talent Place jest częścią Everuptive Group, dostawcy skutecznych rozwiązań dla biznesu, działających w oparciu o potencjał Internetu i nowoczesnych technologii.

Masz pytania? kontakt@talentplace.pl