Case study:
Respect Energy S.A.

respect-energy-logo_basic

Jak rekrutować skutecznie w branży OZE.

O firmie

Respect Energy S.A. jest obecnie jednym największych niezależnych podmiotów na rynku energii elektrycznej w Polsce. Działalność naszej spółki skupia się na wielu dziedzinach – od handlu hurtowego energią, prawami majątkowymi czy gwarancjami pochodzenia, po sprzedaż energii do odbiorców końcowych oraz kompleksowe rozwiązania dla firm w zakresie instalacji kogeneracyjnych, opartych o gaz ziemny, LNG oraz biogaz.

Sektor: Energetyka
Liczba pracowników: Informacja poufna
Wyzwanie: Zatrudnienie 40 nowych handlowców w ciągu 3 miesięcy

Jak szybko powiększyć zespół bez wewnętrznego działu HR?

Wraz z dynamicznym rozwojem branży energetycznej oraz popularyzacją odnawialnych źródeł energii, Respect Energy podjęło w 2020 r. decyzję o dynamicznym rozwoju firmy. Projekt wiązał się ściśle z powiększeniem sieci handlowców – jako cel przyjęto zatrudnienie 40 nowych, wykwalifikowanych pracowników w ciągu 3 miesięcy. Firma zdecydowała, że będzie poszukiwać kandydatów na obszarze całej Polski, a wśród wymagań względem nowych pracowników najważniejsze było wcześniejsze doświadczenie w sprzedaży usług B2B.

Realizacja tego ambitnego planu wymagała zaangażowania zewnętrznych partnerów rekrutacyjnych, ponieważ firma nie posiada wewnętrznego zespołu rekrutacyjnego. Talent Place zostało polecone Respect Energy drogą rekomendacji. Początkowo, pracodawca planował zlecić nam tylko połowę z planowanych zatrudnień, a pozostałą część zrealizować z innym partnerem, aby zdywersyfikować źródła pozyskiwania rekomendacji. Po zapoznaniu się ze szczegółami oferty, Respect Energy ostatecznie zdecydowało zrealizować cały projekt we współpracy z Talent Place.

Crowdstaffing jako sposób na zatrudnienie 40 sprzedawców w 3 miesiące

Projekt został zaplanowany w dwóch etapach – pierwszy zakładał zatrudnienie 20 nowych osób do działu sprzedaży Respect Energy w zaledwie trzy tygodnie. Dodatkową trudnością był precyzyjnie określony, zaawansowany profil kandydatów, rozproszenie lokalizacji oraz rekrutacja w trakcie sezonu wakacyjnego.

Duży wolumen specjalistycznej rekrutacji wiążę się z dużą liczbą kandydatów biorących udział w procesie. Aby sprostać temu wyzwaniu, Talent Place zaangażowało rozbudowany zespół rekruterów, którzy realizowali projekt. Taki zabieg był możliwy wyłącznie dzięki naszemu modelowi działania – standardowe podejście do rekrutacji nie pozwoliłoby innemu partnerowi oddelegować do jednego projektu aż tylu rekruterów w tak krótkim czasie. Drugim czynnikiem warunkującym realizację wyzwania była dywersyfikacja lokalizacji, w których działają nasi rekruterzy oraz kanałów, które stosują do pozyskiwania kandydatów. Dzięki temu od pierwszego dnia rozpoczęliśmy działania w całej Polsce i korzystaliśmy ze zróżnicowanych kanałów pozyskiwana, m.in. direct search, kampanii marketingowych i kampanii ogłoszeniowych.

Rekrutacja, która daje 100% skuteczności

Usługa, którą dostarczyło Talent Place miała charakter end-to-end. W trakcie trwania procesu, wspieraliśmy Respect Energy poprzez:

  • pozyskiwanie dopasowanych kandydatów
  • selekcja i weryfikacja
  • umawianie spotkań z managerami po stronie klienta
  • utrzymywanie zaangażowania kandydatów w trakcie procesu
  • przekazywanie informacji zwrotnych
  • składanie ofert wybranym kandydatom
  • koordynacja podpisywania listów intencyjnych

 

Współpraca z Talent Place przerosła nasze oczekiwania. Nie tylko udało nam się zrealizować założony cel, ale cały proces przebiegał niezwykle sprawnie.” mówi Piotr Ostaszewski, CEO Respect Energy S.A. “Doceniliśmy przede wszystkim kompleksowe wsparcie Talent Place – działania dedykowanego opiekuna klienta oraz możliwość korzystania z systemu ATS ułatwiły nam procesowanie kandydatów. Spotkania były umawiane z dnia na dzień, a jakość rekomendacji była na bieżąco weryfikowana, aby spełniać nasze oczekiwania. Polecam współpracę z Talent Place każdej firmie, która planuje gwałtowny wzrost.” dodaje.

Dzięki intensywnym działaniom i pełnej mobilizacji Talent Place, w trakcie 3 tygodni Respect Energy złożył ofertę 27 z 45 rekomendowanych kandydatów na stanowisko Key Account Manager oraz 6 z 10 rekomendowanych kandydatów na stanowisko Regional Sales Manager (60% skuteczności poleceń). Na 20 zakładanych początkowo zatrudnień, Respect Energy zdecydowała zaakceptować i rozpocząć współpracę z aż 24 kandydatami.

Drugi etap projektu przewidywany jest na wrzesień 2020 i będzie skupiał się na realizacji pozostałej części celu 40 zatrudnień w wybranych przez klienta lokalizacjach.

Jak oceniają nas nasi klienci?

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli masz konkretne pytania prześlij je do nas przez formularz kontaktowy.

"*" oznacza pola wymagane

Poznaj nas bliżej

Dołącz do naszej grupy
i bądź na bieżąco
z Talent Poolingiem

TP_www_BOTTOM_05_grupa_new

Talent Place jest częścią Everuptive Group, dostawcy skutecznych rozwiązań dla biznesu, działających w oparciu o potencjał Internetu i nowoczesnych technologii.

Masz pytania? kontakt@talentplace.pl