Case study:
Solaris

Solaris_logo

Rekrutacja w modelu RPO dla wiodącego w Europie producenta pojazdów transportu publicznego.

O firmie

Jeden z europejskich liderów produkcji autobusów i trolejbusów. 25-letnie doświadczenie i ponad 20 000 wyprodukowanych pojazdów, pozwala firmie każdego dnia wpływać na jakość komunikacji miejskiej w setkach miast w całej Europie. Firma wyznacza nowe standardy, dynamicznie rozwijając swoje produkty, zwłaszcza w obszarze elektromobilności. Pojazdy firmy były wielokrotnie nagradzane za jakość i innowacyjność zarówno w Polsce, jak i w innych państwach Unii Europejskiej.

Sektor: Produkcja
Ilość pracowników: +2400 osób
Wyzwanie: Wsparcie w rekrutacji na ponad 70 otwartych stanowisk

Usługa RPO jako odpowiedź na zróżnicowane potrzeby rekrutacyjne

Dynamiczny rozwój firmy Solaris wpłynął na potrzebę skorzystania ze wsparcia w zakresie rekrutacji zarówno inżynierów, jak i informatyków oraz specjalistów ds. administracji. Zdecydowali się na współpracę w modelu RPO, aby doświadczony rekruter mógł dołączyć do ich wewnętrznego zespołu HR i wspierać w bieżących rekrutacjach.

– Aby nadążyć za tempem rozwoju naszej firmy, potrzebowaliśmy zatrudnić dodatkowe osoby na różne stanowiska z konkretnymi umiejętnościami. Zależało nam przede wszystkim na czasie, ale również na dopasowaniu kandydatów do naszych potrzeb. Otrzymaliśmy wsparcie rekrutera z Talent Place na pełen etat, a całość procesu kontrował dedykowany Business Unit Manager, dzięki czemu proces rekrutacji przebiegał zgodnie z planem – mówi Anna Nowak – Pilarska, Organizational Excellence Manager w Solaris.

Połączenie crowdstaffing i talent pooling gwarantem zatrudnienia 

Rekruter RPO w okresie od grudnia 2021 do sierpnia 2022 zrealizował zatrudnienia na 10 różnych stanowisk, w tym: kontroler jakości, księgowa, specjalista ds. helpdesk, konstruktorzy, ślusarz, spawacz, kontroler dostaw, specjalista ds. procesów logistycznych,  specjalista ds. after sales, specjalista ds. szkoleń technicznych, back-end developer. Łącznie dzięki naszej współpracy zrekrutowaliśmy już wspólnie 24 specjalistów. 

Gdy wewnętrzny zespół został rozszerzony o rekrutera wyspecjalizowanego w danym obszarze, już w pierwszym miesiącu dokonano zatrudnień na kluczowe role. Dostęp do aktywnej bazy kandydatów zapewnia rekruterowi szybkość działania, dlatego rekomendacje kandydatów na konkretne stanowiska dostarczano w przeciągu kilku dni.

Efektywność całego procesu opiera się o współpracę. Rekruter RPO stał się częścią zespołu, poznając kulturę organizacyjną firmy oraz wewnętrzne narzędzia. W trakcie współpracy niektóre stanowiska ewoluowały, zmieniały się potrzeby kadrowe, czy też pojawiały się różne wyzwania. Dzięki bliskiej współpracy z wewnętrznym zespołem, rekruter mógł na bieżąco reagować na zachodzące zmiany, aby w pełni odpowiedzieć na potrzeby rekrutacyjne firmy Solaris.

 

Jak oceniają nas nasi klienci?

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli masz konkretne pytania prześlij je do nas przez formularz kontaktowy.

"*" oznacza pola wymagane

Poznaj nas bliżej

Dołącz do naszej grupy
i bądź na bieżąco
z Talent Poolingiem

TP_www_BOTTOM_05_grupa_new

Talent Place jest częścią Everuptive Group, dostawcy skutecznych rozwiązań dla biznesu, działających w oparciu o potencjał Internetu i nowoczesnych technologii.

Masz pytania? kontakt@talentplace.pl