Case study:
Solaris

Solaris_logo

Rekrutacja w modelu RPO dla wiodącego w Europie producenta pojazdów transportu publicznego.

O firmie

Jeden z europejskich liderów produkcji autobusów i trolejbusów. 25-letnie doświadczenie i ponad 20 000 wyprodukowanych pojazdów, pozwala firmie każdego dnia wpływać na jakość komunikacji miejskiej w setkach miast w całej Europie. Firma wyznacza nowe standardy, dynamicznie rozwijając swoje produkty, zwłaszcza w obszarze elektromobilności. Pojazdy firmy były wielokrotnie nagradzane za jakość i innowacyjność zarówno w Polsce, jak i w innych państwach Unii Europejskiej.

Sektor: Produkcja
Ilość pracowników: +2400 osób
Wyzwanie: Wsparcie w rekrutacji na ponad 70 otwartych stanowisk

Usługa RPO jako odpowiedź na zróżnicowane potrzeby rekrutacyjne

Dynamiczny rozwój firmy Solaris wpłynął na potrzebę skorzystania ze wsparcia w zakresie rekrutacji zarówno inżynierów, jak i informatyków oraz specjalistów ds. administracji. Zdecydowali się na współpracę w modelu RPO, aby doświadczony rekruter mógł dołączyć do ich wewnętrznego zespołu HR i wspierać w bieżących rekrutacjach.

– Aby nadążyć za tempem rozwoju naszej firmy, potrzebowaliśmy zatrudnić dodatkowe osoby na różne stanowiska z konkretnymi umiejętnościami. Zależało nam przede wszystkim na czasie, ale również na dopasowaniu kandydatów do naszych potrzeb. Otrzymaliśmy wsparcie rekrutera z Talent Place na pełen etat, a całość procesu kontrował dedykowany Business Unit Manager, dzięki czemu proces rekrutacji przebiegał zgodnie z planem – mówi Anna Nowak – Pilarska, Organizational Excellence Manager w Solaris.

Połączenie crowdstaffing i talent pooling gwarantem zatrudnienia 

Rekruter RPO w okresie od grudnia 2021 do sierpnia 2022 zrealizował zatrudnienia na 10 różnych stanowisk, w tym: kontroler jakości, księgowa, specjalista ds. helpdesk, konstruktorzy, ślusarz, spawacz, kontroler dostaw, specjalista ds. procesów logistycznych,  specjalista ds. after sales, specjalista ds. szkoleń technicznych, back-end developer.

Gdy wewnętrzny zespół został rozszerzony o rekrutera wyspecjalizowanego w danym obszarze, już w pierwszym miesiącu dokonano zatrudnień na kluczowe role. Dostęp do aktywnej bazy kandydatów zapewnia rekruterowi szybkość działania, dlatego rekomendacje kandydatów na konkretne stanowiska dostarczano w przeciągu kilku dni.

Efektywność całego procesu opiera się o współpracę. Rekruter RPO stał się częścią zespołu, poznając kulturę organizacyjną firmy oraz wewnętrzne narzędzia. W trakcie współpracy niektóre stanowiska ewoluowały, zmieniały się potrzeby kadrowe, czy też pojawiały się różne wyzwania. Dzięki bliskiej współpracy z wewnętrznym zespołem, rekruter mógł na bieżąco reagować na zachodzące zmiany, aby w pełni odpowiedzieć na potrzeby rekrutacyjne firmy Solaris.

 

Jak oceniają nas nasi klienci?

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli masz konkretne pytania prześlij je do nas przez formularz kontaktowy.

Poznaj nas bliżej

Dołącz do naszej grupy
i bądź na bieżąco
z Talent Poolingiem

TP_www_BOTTOM_05_grupa_new

Talent Place jest częścią Everuptive Group, dostawcy skutecznych rozwiązań dla biznesu, działających w oparciu o potencjał Internetu i nowoczesnych technologii.

Masz pytania? kontakt@talentplace.pl