Case study:
Uniqa

Usługa RPO dla wiodącej grupy ubezpieczeniowej w regionie CEE

O firmie

UNIQA to firma z 200-letnią historią, a obecnie jedna z wiodących grup ubezpieczeniowych w Europie Środkowej i Wschodniej. W Austrii, gdzie ma swoje korzenie, uchodzi za jedną z najsilniejszych marek ubezpieczeniowych. W 2020 r. stała się właścicielem spółek AXA w Polsce, Czechach i Słowacji, umacniając swoją pozycję na rynku. UNIQA jest obecna w Polsce od 30 lat. W 2021 r. połączyła się z firmą ubezpieczeniową AXA. Razem stworzyły 5. co do wielkości grupę ubezpieczeniową w Polsce.

Sektor: Insurance
Liczba pracowników: Grupa Uniqa 15 000
Wyzwanie: Standaryzacja procesów oraz rekrutacja specjalistów do działu IT

Jak usługa RPO skróciła czas rekrutacji w dziale IT średnio do 25 dni roboczych?

Uniqa potrzebowała partnera do współpracy, który pomoże ustandaryzować procesy rekrutacyjne w dziale IT oraz wesprze proces pozyskiwania doświadczonych specjalistów. Kluczowe dla firmy było skrócenie czasu potrzebnego do zatrudnienia ekspertów IT. 

– Nasza potrzeby kadrowe mocno wzrosły, dlatego musieliśmy zatrudnić doświadczonych pracowników w obszarze IT w krótkim czasie, aby zrealizować kluczowe dla firmy projekty. Poszukiwaliśmy specjalistów w różnej technologii wraz z kluczowymi dla naszej firmy wymaganiami. Na spotkaniu online poznaliśmy ofertę Talent Place oraz otrzymaliśmy szczegółowe badanie rynku, w którym przeanalizowano pulę kandydatów dostępnych w naszym regionie. Dodatkowo przekonało nas bogate doświadczenie Talent Place w rekrutacjach IT – mówi Magdalena Morgaś, Recruitment & EB Manager w UNIQA.

Podczas współpracy:

Dedykowany rekruter RPO pozyskał dla firmy Programistów, Testerów Oprogramowania, Specjalistów Service Desk oraz Administratorów Sieci. Średnio proces rekrutacji technicznych stanowisk skrócił się do 25 dni roboczych, co znacznie zmniejszyło koszty rekrutacyjne i zminimalizowało ryzyko niedopasowania kandydata do organizacji. Aktualnie rekrutujemy pracowników zarówno w rolach IT, jak i non-IT w zależności od zapotrzebowania na określone stanowiska.

Łącznie zatrudniliśmy już 46 specjalistów i wciąż rekrutujemy nowe talenty dla Uniqa.

Partnerstwo & transparentność 

Efektywność projektów i dobre wyniki są zasługą partnerstwa i transparentności. Rekruter RPO stał się częścią wewnętrznego działu HR w Uniqa, otrzymując dostęp do narzędzi i baz, na których firma opiera swoje działania. Praca pod brandem i nadzorem klienta wpływa pozytywnie na jakość współpracy. Dostęp do posiadanej bazy kandydatów i networku naszej społeczności, pozwolił na przyjęcie ofert kandydatów w ciągu 3 tygodni. Wsparcie RPO Managera zapewnia wysoki poziom usługi i stałą komunikację z Klientem, by natychmiastowo reagować na ewentualne zmiany w projektach.

Jak oceniają nas nasi klienci?

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli masz konkretne pytania prześlij je do nas przez formularz kontaktowy.

"*" oznacza pola wymagane

Poznaj nas bliżej

Dołącz do naszej grupy
i bądź na bieżąco
z Talent Poolingiem

TP_www_BOTTOM_05_grupa_new

Talent Place jest częścią Everuptive Group, dostawcy skutecznych rozwiązań dla biznesu, działających w oparciu o potencjał Internetu i nowoczesnych technologii.

Masz pytania? kontakt@talentplace.pl