Case study
Talkin' Things

Jak innowacyjna rekrutacja pozwoliła zatrudnić wyspecjalizowanych inżynierów?

O firmie

Talkin’ Things to globalny producent tagów RFID. Zajmuje się tworzeniem i dostarczaniem kompleksowych rozwiązań z obszaru IoT, głównie dla branży odzieżowej, farmaceutycznej, zastosowań w przemyśle 4.0 i logistyce. To rozwiązania dla inteligentnych opakowań i produktów, które wykorzystując systemy znaczników, czujników, odbiorników i oprogramowania, pozwalają na komunikację fizycznych przedmiotów z internetem za pomocą technologii NFC/RFID.
 
Sektor: Produkcja
Liczba pracowników: +50
Wyzwanie: Zatrudnienie w krótkim czasie pięciu doświadczonych operatorów maszyn

Jak zatrudnić specjalistów potrzebnych od zaraz

Talkin Things szukał partnera, który dostarcza innowacyjne sposoby pozyskiwania kandydatów, który spełni ich specjalistyczne wymogi rekrutacyjne. Do Talent Place zgłosili się z potrzebą zatrudnienia 5 doświadczonych ekspertów na operatorów maszyn w ramach wzrostu firmy i realizacji kluczowego projektu. 

Firma po otrzymaniu szczegółowego badania rynku, w którym przeanalizowaliśmy pulę kandydatów dostępnych w wybranym regionie, była przekonana do współpracy z Talent Place nad otwartymi rekrutacjami. Dedykowany Business Unit Manager wraz z 4 rekruterami natychmiast przystąpili do realizacji projektu.

Pierwsze rekomendacje w przeciągu 10 dni 

Talent Place poprzez network społeczności rekruterów oraz dostęp do aktywnej bazy kandydatów dotarł bezpośrednio do osób, które były dopasowanie do poszukiwanych stanowisk. Pierwsze rekomendacje kandydatów dotarły do klienta w zaledwie 10 dni od rozpoczęcia projektu, co przełożyło się na zatrudnienia pierwszych specjalistów. 

 

Od projektu do stałej współpracy 

Dostarczenie zweryfikowanych kandydatów, którzy spełniali wszystkie wymagania klienta, pozwoliły na zatrudnienie wszystkich potrzebnych pracowników. Szybkość reakcji, krótki okres czasu na przygotowanie rekomendacji oraz skuteczność dopasowania kandydatów to czynniki, które klient docenił najbardziej. 

Udana rekrutacja zaowocowały stałą współpracą z Talkin’ Things w modelu RPO, tak aby jeden z naszych rekruterów mógł na bieżąco wspierać procesy rekrutacyjne w tak szybko skalującej się firmie.

Jak oceniają nas nasi klienci?

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli masz konkretne pytania prześlij je do nas przez formularz kontaktowy.

"*" oznacza pola wymagane

Poznaj nas bliżej

Dołącz do naszej grupy
i bądź na bieżąco
z Talent Poolingiem

TP_www_BOTTOM_05_grupa_new

Talent Place jest częścią Everuptive Group, dostawcy skutecznych rozwiązań dla biznesu, działających w oparciu o potencjał Internetu i nowoczesnych technologii.

Masz pytania? kontakt@talentplace.pl