Top 10 Podcastów dla Rekruterów 2019

Gdybyście mieli stanąć przed lustrem i przyznać przed sobą, że dbacie o swój rozwój osobisty poza pracą to ilu z was powiedziałoby to szczerze? Wykonując dodatkowe aktywności poza pracą rzadko kiedy szczerze się w to angażujemy – nie jest to łatwe, ale proaktywność w poszukiwaniu wiedzy i inspiracji jest bardzo ważna w każdej profesji. Zawód rekrutera nie jest wyjątkiem – dlatego Talent Place przychodzi z pomocą rozpoczynając serię artykułów, które pomogą Wam w rozwoju i stawaniu się jeszcze lepszymi i bardziej efektywnymi rekruterami! Na początek – lista 10 podcastów o HR z całego świata, które warto śledzić by poszerzać swoje rekruterskie horyzonty.

Ten wpis jest adresowany w dużej mierze do tych z Was, którzy zazwyczaj sięgają po wiedzę w formie pisanej. Podcasty to nie tylko świetnie rozwijające się medium, ale przede wszystkim sposób na sięganie po wiedzę w “międzyczasie”. Nie ma nic cenniejszego od czasu, a zdobywanie wiedzy w drodze do pracy lub podczas sprzątania mieszkania to bardzo mocny argument, żeby sięgnąć po ten format.

Najlepsze podcasty o HR

1. Recruitment On The Go

Świetny kanał składający się z podcastów „on the go”, czyli takich, których dobrze słucha się np. w drodze do pracy. Trwają zwykle od 7 do 15 min, czyli idealnie sprawdzą się chociażby w czasie podróży tramwajem. Nagrania zwykle prowadzone są w formie wywiadów pokrywających takie tematy jak rekrutowanie obcokrajowców, rekrutowanie online czy seria nagrań „tips and tricks”. Kanał prowadzony jest przez pochodzącą z Holandii Caitie McCollow, która choć w rekrutacji nie ma ogromnego doświadczenia, to stworzyła świetny produkt, pozwalający na znalezienie odpowiedzi na pytania trapiące rekruterów z całego świata.

Posłuchaj podcastu

2. The Jim Stroud Podcast

Najmocniejszy argument? Ogromne doświadczenie prowadzącego. Jim w ciągu ostatnich 10 lat pracował w obszarze rekrutacji i zarządzania zasobami ludzkimi z takimi firmami jak Microsoft, Google, MCI, Siemens, Bernard Hodes Group czy Randstadt. Jim porusza bardzo ciekawe i niejednokrotnie kontrowersyjne tematy – takie jak zatrudnianie osób borykających się z uzależnieniami. Nagrania w większości są wywiadami z innymi gośćmi. Podcasty Jima w dużej mierze dotyczą przyszłości i technologii, a długość odcinków waha się od 5 do 40 minut. Jim jest również postacią, której treści warto obserwować też na social media, np. Linkedin.

Posłuchaj podcastu

3. Recruiting Future

Pozostańmy na chwilę w tematyce rekrutacji przyszłości – a ciężko w niej o bardziej dopasowaną propozycję niż Recruiting Future. Prowadzi go „stary wyjadacz” – pochodzący z Anglii Matt Alder. Gospodarz ma ponad 20 lat łączonego doświadczenia w marketingu i rekrutacji, a w swoim podcaście przeprowadza co prawda wywiady, ale często jest to dyskusja z więcej niż jedną osobą. Dzięki temu w zaledwie 20-30 minutowej rozmowie można liczyć na ożywioną dyskusję pełną argumentów przedstawianych z różnych punktów widzenia.

4. Link Humans The Employer Branding Ideas

Następny z podcastów dla rekruterów, następny kraj – tym razem gospodarzem jest Jörgen Sundberg, szwedzki specjalista od employer brandingu. Jörgen jest CEO Link Humans i założycielem bloga Undercover Recruiter. Można znaleźć na nim bardzo ciekawe podcasty, również nagrywane w formie pytanie-odpowiedź. Employer branding wiąże się jednak zawsze bezpośrednio ze stanowiskami i obowiązkami rekruterów. Czasem warto spojrzeć na temat zatrudniania szerzej. Podcast Jörgen’a jest skonstruowany w bardzo przejrzysty sposób – tytuły poszczególnych odcinków same prowadzą nas do odpowiedzi na trapiące nas problemy dotyczące employer brandingu (często na przykładach case study). Wszystko podane w odcinkach długości 20-30 minut.

Posłuchaj podcastu

5. Hire Up

To zdecydowanie bardziej holistyczna propozycja – 30 nagrań, które nie tylko poruszają tematy związane bezpośrednio z rekrutacją ale również budowaniem kultury organizacji. Autor Hire Up – John Beck, ma ponad 25 lat doświadczenia w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Jest CEO The Assessment Company® i twórcą “Occupational DNA” – systemu, który buduje strukturę organizacji skupiając się na efektywności pracowników. Polecam więc zapoznać się nie tylko z podcastami dla rekrutera, ale z samą teorią ODNA. Odcinki mają długość od 25 minut do godziny.

Posłuchaj podcastu

6. Crazy and the king

Julie Sowash i Torin Ellis pozwalają nam abyśmy spojrzeli na rekrutację z nieco innej perspektywy. Ich tematyka wyraźnie dotyka tematów związanych z wykluczeniem czy dyskryminacją, odzwierciedlając specjalizację obu hostów. Prowadzący opisują bardzo ciekawe problemy zaczynając od case study takich firm jak Airbnb czy Nike, kończąc na podcastach dotyczących np. środowiska LGBT. A wszystko z bardzo lekkim podejściem i solidną dawką humoru. Odcinki trwają zazwyczaj 30-40 minut.

Posłuchaj podcastu

7. Tech Recruit

Tech Recruit to w rzeczywistości firma założoną przez Stacey Broadwell – bardzo doświadczoną rekruterkę z USA. Jednym z głównych produktów jest konferencja o takiej samej nazwie – Tech Recruit, ale to na co dziś chcemy zwrócić wam uwagę to właśnie zakładka „podcasts”. Znajdziemy tam nagrania wywiadów, które Stacey prowadzi z osobami współpracującymi z nią w ramach organizacji eventów, rekruterami takich firm jak Google, ale również managerami agencji rekrutacyjnych działających na globalną skalę. To jeden z dłuższych podcastów o rekrutacji w naszym zestawieniu – odcinki trwają najczęściej około godziny, ale najdłuższe rozmowy trwają nawet 1:40h.

Posłuchaj podcastu

8. HR Examiner

HR examiner to firma analityczna specjalizująca się w różnego rodzaju badaniach dotyczących branży HR. Znajdziecie tam nie tylko podcasty, ale także różnego rodzaju raporty i aktualizacje branżowe. Dzięki takiemu połączeniu twórcy HR Examiner dostarczają aktualny i nowoczesny punkt widzenia, który skłania do myślenia czytelników i słuchaczy. Stronka jest skarbnicą wiedzy, jest tam ponad 300 nagrań dotyczących przeróżnych tematów związanych z rekrutacją i HR. Jedną z głównych postaci HR examiner jest John Sumser, który wywodzi się z obszaru analityki i researchu. Średnia długość odcinka to 30 min.

Posłuchaj podcastu

9. HR Happy Hours

To zbiór podcastów o HR prowadzonych głównie przez Steve Boese i Trish MacFarlane. Możemy znaleźć tam mnóstwo materiału (ponad 300 nagrań!), które swoją tematyką dotykają zagadnień związanych nie tylko z rekrutacją, ale też zarządzaniem, technologią i leadershipem. Większość z nagrań trwa ponad 30 min – materiału jest więc ponad 150h 🙂 Czas rozpocząć słuchanie już teraz, bo to treści uznane nie tylko przez środowisko rekruterów.

Posłuchaj podcastu

10. Recruiting daily

Na sam koniec (ale wcale nie dlatego, że jest najmniej ciekawe!) – stare, dobre Recruiting Daily. W czasie moich rozmów z rekruterami kilka osób wspomniało o tych podcastach o HR – dlatego chyba cieszą się największą popularnością z całej naszej listy. Prawdopodobnie ma to związek z tym, że twórcy nie publikują wyłącznie podcastów, ale również blogi, konferencje, narzędzia rekrutacyjne czy webinary. Podcasty mają formę zarówno wywiadów jak i monologów – każdy może wybrać format który bardziej mu odpowiada. Odcinki trwają zazwyczaj powyżej 30 minut.

Posłuchaj podcastu

11. Bonus dla mniej zmotywowanych do pracy 😉

Wypalenie zawodowe i brak motywacji to problemy, które dotyczą każdego. W zawodzie rekrutera to czasami prawdziwa bolączka, bo część z naszych obowiązków jest powtarzalna. Spadkowi motywacji i wypaleniu zawodowemu poświęcę kiedyś osobny post, a osoby poszukujące dodatkowego „kopniaka” zachęcam do zapoznania się z dwoma bardzo inspirującymi postaciami ze świata biznesu. Obaj stworzyli mnóstwo motywacyjnych nagrań i muszę przyznać, że w moim przypadku są bardzo efektywne.
Jim Rohn – absolutnie niesamowity mówca motywacyjny. Niestety, odszedł od nas w 2009 roku, ale jego nagrania są ponadczasowe. Wyjątkowo prosto i klarownie mówi o osiąganiu sukcesów i wolności finansowej. Motywuje głównie do wykonywania działań, które krótko mówiąc – pozwolą nam zarobić – ale przekazuję tę wiedzę w wyjątkowy sposób.

Posłuchaj

Jocko Willink – były żołnierz amerykańskiego oddziału SEAL, który – jak nietrudno się domyślić – w swoich nagraniach w myśl motto „Dyscyplina = Wolność” uczy jak zamienić ciężką pracę w upragnione rezultaty. Osobiście jestem fanką słuchania postaci z taką historią jak Jocko, który służył w Iraku, a dzisiaj przekłada swoją wiedzę z pola bitwy na język biznesu. Jego podcasty są nie tylko bardzo motywujące, ale dają też wiele do myślenia.

Posłuchaj

“Zmiana jest nieunikniona ale wzrost jest opcjonalny” – powiedział kiedyś John Maxwell. Zgadzam się z nim w stu procentach – każdy człowiek, który nie inwestuje w swój rozwój, w pewnym momencie zacznie się „cofać”. Dlatego zdobywanie wiedzy dzięki tak przystępnej formie jak podcast jest czymś, na co chcieliśmy zwrócić wam uwagę w pierwszym artykule z tej serii. To zestawienie to jednak dopiero początek – w najbliższych tygodniach będziemy dzielić się innymi świetnymi źródłami wiedzy, więc nie zapomnijcie o zaglądaniu na bloga Talent Place regularnie!

Szukasz wsparcia w rekrutacji? Kliknij w przycisk poniżej!

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli masz konkretne pytania prześlij je do nas przez formularz kontaktowy.

"*" oznacza pola wymagane

Poznaj nas bliżej

Dołącz do naszej grupy
i bądź na bieżąco
z Talent Poolingiem

TP_www_BOTTOM_05_grupa_new

Talent Place jest częścią Everuptive Group, dostawcy skutecznych rozwiązań dla biznesu, działających w oparciu o potencjał Internetu i nowoczesnych technologii.

Masz pytania? kontakt@talentplace.pl