Praca czy macierzyństwo – freelance mama

Ogarniaczka chaosu? Przyjaciółka? Lekarka? Przytulacz? Pełne obroty 24 godziny na dobę? – to mama! Te oraz inne określenia na rodzicielkę pojawiają się w Internecie niejednokrotnie. A co kiedy do zadań domowo-rodzicielskich potrzebne jest dołożenie obszaru zawodowego? Czy da się wydłużyć dobę, aby skupić się również na karierze zawodowej mamy, która jest dla niej równie ważna? Czytaj i poznaj historię mamy-freelancerki!

Mama na pełen etat czy kariera zawodowa?

Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że artykuł nie ma na celu promowania aktywności zawodowej kobiety w okresie jej macierzyństwa. Ile nas – wspaniałych kobiet, tyle podejść do tej roli. Każda z nas wie, co jest najlepsze dla niej i jej dziecka. W tym artykule chciałabym podzielić się możliwością, jaką Talent Place stwarza dla młodych mam, które chciałyby powrócić do działań zawodowych na podstawie moich doświadczeń.

Macierzyństwo jest jednym z najpiękniejszych, ale jednocześnie najbardziej wymagających okresów. Rola mamy choć cudowna, to bardzo często wyczerpująca. W jednym momencie cały nasz świat, jesteśmy w stanie zmieścić w naszych ramionach. Pierwsze wspólne miesiące mijają, codzienność zaczyna wyglądać na bardziej zorganizowaną. Nasz aktualny, mały szef zdaje się dawać nam więcej przestrzeni przez co pojawia się myśl – może to dobry moment na powrót do aktywności zawodowej?

Wraz z tą myślą, pojawiła się u mnie chęć sprawdzenia, czy w mojej rekruterskiej profesji istnieje możliwość działania projektowego. Wykonywanie zadań, które będę mogła realizować  w czasie, gdy pozwoli mi na to moja córka. Chciałam zajmować się rozwojem kariery bez uszczerbku na rodzicielstwie. Znalazłam idealne rozwiązanie. A co więcej – zostałam na dłużej. Od zakończenia urlopu macierzyńskiego, współpracuję z Talent Place na stałe jako Lead Recruiter i spełniam się zawodowo.

Freelance Recruiter w Talent Place – sposób na macierzyństwo oraz powrót do kariery

Talent Place to społeczność, która pozwala rekruterom działać nie tylko na umowie o pracę, zlecenie czy B2B. Możliwe jest związanie na zasadach freelancerskich co pozwala na pracę w czasie dostosowanym do codziennych obowiązków. Idealne rozwiązanie dla mamy, która chce działać zawodowo, ale nie do końca jest w stanie zadeklarować dostępność w pracy w konkretnych godzinach, czy pojawiać się w biurze – To ja zdecydowałam ile czasu mogę poświęcić na działania. 

Freelance Recruiter – korzyści 

Na co pozwolił mi wybór takiego rozwiązania? Przede wszystkim na bezproblemowe pogodzenie roli mamy z karierą zawodową. Brak stresu związanego z codziennymi, goniącymi terminami. Swoje działania przy projektach dostosowywałam do trybu dnia mojej córki. Perfect match – mogłam spełniać się w roli mamy i dalej działać zawodowo.

Dodatkowe plusy, które pojawiły się już w trakcie współpracy z Talent Place jako freelance recruiter to różnorodność projektów i klientów, dla których miałam okazję rekrutować.

Zdecydowanie ogromną  wartością dodaną firmy to zespół dobrze znających się i pomagających sobie ludzi z pasją do działania! Poznałam tu wiele ambitnych i doświadczonych osób, z którymi rozwijam się zawodowo i świetnie dogaduje prywatnie.

Dla mnie był bardzo ważny rozwój w strukturze, realizacja własnych celów i progress w działaniach. Aktualnie wróciłam do pracy etatowej i zostałam w Talent Place na stanowisku Lead Recruiter.

Work-life fit 

Talent Place to społeczność, w której mocno wybrzmiewa zasada work-life fit i to właśnie w założenia tej koncepcji wpisuje się rola freelancera.

Co work-life fit oznacza w praktyce? 

To możliwość elastycznej pracy, dostosowanej do życia prywatnego. To szacunek do innych obowiązków niż zawodowe. To ogrom zaufania do współpracowników i ich wiedzy eksperckiej. A dla młodej mamy work-life fit oznacza spokój, brak stresu oraz możliwość powrotu do kariery bez uszczerbku na macierzyństwie.

Jeśli czujesz potrzebę powrotu do pracy – zainteresuj się opcją pracy jako freelance recruiter lub pracy w modelu work-life fit.

Szukasz wsparcia w rekrutacji? Kliknij w przycisk poniżej!

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli masz konkretne pytania prześlij je do nas przez formularz kontaktowy.

"*" oznacza pola wymagane

Poznaj nas bliżej

Dołącz do naszej grupy
i bądź na bieżąco
z Talent Poolingiem

TP_www_BOTTOM_05_grupa_new

Talent Place jest częścią Everuptive Group, dostawcy skutecznych rozwiązań dla biznesu, działających w oparciu o potencjał Internetu i nowoczesnych technologii.

Masz pytania? kontakt@talentplace.pl