Na etacie lub projekcie – poznaj formy współpracy z Talent Place

Rekruterzy, którzy chcą podjąć współpracę z Talent Place, mogą wybrać ile czasu chcą poświęcić na współpracę i wybrać jej formę – działać projektowo lub etatowo. Czym różnią się od siebie te dwie ścieżki i która z nich jest dla Ciebie?

Freelancing 2.0 w rekrutacji – dodatkowe źródło przychodów

Pracujesz na etacie, prowadzisz własną działalność lub jesteś freelancerem i masz przestrzeń na dodatkowe projekty? Świetnie! Wystarczy, że poświęcisz nam min. 10 godzin tygodniowo, a my zapewnimy Ci odpowiednią ilość projektów. W Talent Place sam decydujesz w jakich godzinach i skąd pracujesz oraz jakie projekty realizujesz. Dla nas liczy się Twoja skuteczność i profesjonalizm.

W Talent Place, poza samą rekrutacją, dla osób bardziej doświadczonych, istnieje możliwość współpracy również jako koordynator procesów rekrutacyjnych. Do Twoich zadań będzie należeć więc nie tylko sam kontakt z kandydatami, lecz także wybór zespołu rekruterów i zarządzanie nim w czasie projektu oraz kontakt z klientem.

W Talent Place możesz również oprócz projektów rekrutacyjnych współpracować z klientami pod kątem usprawnienia ich wewnętrznych procesów HR – pomóc na przykład w ułożeniu ścieżek kariery lub w przygotowaniu systemu motywacyjnego dla pracowników.

Crowdstaffing, czyli rekrutacja przez społeczność

Wydawać by się mogło, że jako freelancer jesteś skazany wyłącznie na siebie, swoje znajomości i własny zestaw umiejętności rekruterskich. Nic bardziej mylnego. W Talent Place przy każdym projekcie możesz liczyć na wsparcie rozbudowanej społeczności rekruterów, którą łączą wspólne cele i poczucie przynależności. Możesz skorzystać z doświadczenia innych specjalistów z różnych lokalizacji, poradzić się w trudnych kwestiach czy rozbudować sieć kontaktów dzięki ich pomocy. Community Talent Place obecnie liczy ponad 100 rekruterów specjalizujących się w różnych branżach.

Crowdstaffing to nie tylko wsparcie dla rekrutera podczas procesów rekrutacyjnych. To również dwutorowy sposób na efektywne pozyskiwanie najlepszych pracowników. Dlaczego? Z jednej strony rozproszona, zróżnicowana społeczność rekruterów pozwala na dostarczenie dużej ilości aplikacji. Z drugiej, ten model współpracy to sprawdzona metoda, która pozwala wyłonić najlepszych kandydatów. To właśnie dzięki rekrutacji przez społeczność headhunterzy Talent Place mogą pochwalić się wysoką skutecznością i znakomitymi wynikami.

Wybieraj projekty, które Cię interesują

Podejmując współpracę jako rekruter – freelancer to Ty decydujesz, który projekt chcesz poprowadzić: możesz iść w stronę dobrze znanych stanowisk w branżach, które nie mają przed Tobą tajemnic albo spróbować swoich sił w zupełnie nowych obszarach. Dotychczas prowadziłeś rekrutacje dla działów produkcji, a teraz chcesz podjąć wyzwanie na przykład jako rekruter IT? W Talent Place będziesz mieć ku temu okazję. Różnorodność projektów i klienci z wielu branż to znak rozpoznawczy tego miejsca.

Dla rekruterów szukających nowych wyzwań taki model współpracy sprawdzi się idealnie. To również świetna okazja do rozwoju – współpraca z innymi rekruterami, różnorodnymi klientami i kandydatami.

Freelancing? To nie dla mnie, wolę pracę jako rekruter na etacie

W Talent Place rozumiemy, że freelancing czy współpraca projektowa nie jest dla wszystkich, dlatego również zwolennicy współpracy na cały etat znajdą u nas swobodę formy pracy i rozwoju zawodowego. Modelem, który wówczas proponujemy jest stała praca w wewnętrznym teamie rekruterów Talent Place, realizującym projekty dla strategicznych klientów lub współpraca w modelu RPO, czyli Recruitment Process Outsorcing. Na czym on polega?

RPO w Talent Place polega na wynajęciu przez klienta rekrutera ze społeczności, aby przez określony czas pracował w jego zespole. To świetna okazja, żeby w krótkim czasie pracować dla różnych firm, mając cały etat w Talent Place. W tym modelu współpracy nie tylko będziesz reprezentować klienta w przygotowaniu i przeprowadzeniu rekrutacji, lecz także pomożesz mu w ujednoliceniu praktyk rekrutacyjnych oraz postarasz się wdrożyć nowe technologie i narzędzia, dzięki którym procesy będą efektywniejsze.

RPO – odpowiedź na potrzeby rekrutacyjne przedsiębiorstw

Zdarza się, że w firmach pojawia się nagła potrzeba rekrutacyjna i trzeba zrekrutować dużą liczbę kandydatów w krótkim czasie. To nie lada wyzwanie dla działów HR, zwłaszcza, jeśli zespoły nie mają wystarczających zasobów do wykonania tego zadania. W takiej sytuacji RPO staje się odpowiednim działaniem, które pozwala szybko i skutecznie pozyskać nowych pracowników, przy okazji oszczędzając czas i pieniądze. Rekruter bądź zespół rekruterów z ramienia Talent Place dzięki doświadczeniom i rozbudowanej sieci kontaktów pomaga wyłonić idealnych kandydatów o odpowiednich kwalifikacjach i przeprowadzić cały proces rekrutacyjny.

Buduj zespoły, wizerunek, eksperckość

W czasie trwania umowy RPO jako rekruter Talent Place będziesz współpracować z klientem zdalnie, podobnie jak rekruterzy freelancerzy. Pozostając w stałym kontakcie, reprezentujesz firmę na zewnątrz i wspierasz ją we wszystkich procesach rekrutacyjnych. Do obowiązków należą więc zarówno planowanie zatrudnienia, zbieranie informacji, jak i selekcja kandydatów oraz weryfikacja, aż na onboardingu i raportowaniu postępów kończąc. Co jeszcze? Zadbasz o pozytywny Employer Branding firmy, wspomagając ją w procesach i budując wizerunek, wspierając rozwój i zapewniając przewagę na rynku. Rekruterzy RPO również korzystają z pomocy i wsparcia społeczności.

Atmosfera, która podkręca efektywność

Niezależnie od tego, czy wolisz elastyczność jako rekruter-freelancer czy stabilność jako rekruter na umowie o pracę, w Talent Place z powodzeniem zrealizujesz swoje cele. Co więcej, zgrana społeczność rekruterów stanie się źródłem wsparcia, inspiracji i szybko poczujesz się w niej „jak u siebie”. Atmosfera przyjaźni i współpracy to coś, co wyróżnia Community Talent Place na tle branży rekrutacyjnej. Różnorodność jest siłą tej społeczności, a wspólne cele jeszcze mocniej napędzają pozytywne działania i motywują do osiągania najlepszych wyników..

Nie ulega wątpliwości, że obie drogi rozwoju w Talent Place to propozycje dla współczesnych rekruterów. Cenisz sobie elastyczność i chcesz samodzielnie wybierać, ile czasu poświęcisz na projekty i jak wiele z nich zrealizujesz w danym miesiącu? Postaw na współpracę jako rekruter freelancer. Wolisz wspierać konkretne przedsiębiorstwa w procesach rekrutacyjnych i w oparciu o ich kulturę pomagać im wzrastać w siłę? Sprawdź się w roli rekrurtera RPO lub dołącz do core teamu Talent Place.

Szukasz wsparcia w rekrutacji? Kliknij w przycisk poniżej!

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli masz konkretne pytania prześlij je do nas przez formularz kontaktowy.

"*" oznacza pola wymagane

Poznaj nas bliżej

Dołącz do naszej grupy
i bądź na bieżąco
z Talent Poolingiem

TP_www_BOTTOM_05_grupa_new

Talent Place jest częścią Everuptive Group, dostawcy skutecznych rozwiązań dla biznesu, działających w oparciu o potencjał Internetu i nowoczesnych technologii.

Masz pytania? kontakt@talentplace.pl