Kurs ,,Praca zdalna dla managerów”

Dlaczego fascynuje nas temat pracy zdalnej?

Z roku na rok możemy zaobserwować wzrost roli pracy zdalnej w funkcjonowaniu organizacji. Pracodawcy coraz częściej dostrzegają związane z tym modelem oczekiwania pracowników. W rezultacie coraz więcej organizacji wdrożyło możliwość pracy zdalnej u siebie. Z drugiej strony – pamiętajmy, że nie wiąże się to wyłącznie z korzyściami dla pracowników. Wprowadzając ten model, pracodawcy również mogą wiele zyskać, np. poszerzając swój talent pool tak, aby sięgał poza lokalizację siedziby firmy, lub też ograniczając koszty związane z wynajmem ogromnych przestrzeni biurowych.

Mimo to wielu pracodawców wciąż nie zdecydowało się na taki model współpracy, ponieważ do niedawna, był on jedynie alternatywą – nie koniecznością.

Kilka miesięcy temu firmy na całym świecie zmuszone zostały do pracy zdalnej. Każda z nich doświadczyła tej zmiany na swój sposób, natomiast nie ulega wątpliwości, że przez ostatnie miesiące przebyliśmy pod tym względem lata świetlne. Wszystko wskazuje na to, że pokonaliśmy bariery nie tylko technologiczne, ale przede wszystkim mentalne.

Praca zdalna, która kiedyś była akceptowana jedynie przez małe firmy czy startupy, dziś jest rozważana nawet przez firmy z sektora administracji publicznej jak i bankowości.

Okazało się, że firmy nie doświadczyły spadku efektywności. Przeciwnie – w wielu przypadkach nastąpił jej wzrost. Managerowie przekonali się, że dobry system i właściwa organizacja pracy pozwalają być w kontakcie z zespołem i odpowiednio monitorować pracę. Działy HR odkryły natomiast, że można budować relację nawet jeśli nie widzimy się codziennie w biurze. Podstawy pracy zdalnej zdążyliśmy już opanować – co dalej? Co zrobić, aby jeszcze lepiej zarządzić pracą zdalnej w organizacji i uzyskać wyższą efektywność w perspektywie długoterminowej? Odpowiedzią na te pytania jest kurs o pracy zdanej online stworzony przez Talent Place: Praca zdalna dla managerów.

Talent Place a praca zdalna?

Jako Talent Place proaktywnie wdrożyliśmy model pracy zdalnej od samego początku funkcjonowania naszej organizacji i dziś, po 4 latach od wdrożenia, obserwujemy jego pozytywne efekty. Współpracujemy z rekruterami z całej Europy i prowadzimy projekty rekrutacyjne w różnorodnych branżach – od branży BPO/SSC, przez bankowość, aż po stanowiska inżynieryjne i managerskie. W naszej firmie realizujemy onboarding online. Nasz zespół jest hybrydowy – zdecydowana większość pracowników jest rozproszonych i pracuje zdalnie, a pozostali pracują stacjonarnie w biurach w Krakowie i Warszawie. Początkowo było to dla nas wyzwaniem na drodze budowania relacji czy zaangażowania w działania firmy. Postawiliśmy zatem na wsłuchanie się w potrzeby naszych pracowników. W jaki sposób? Między innymi regularnie co kwartał pytaliśmy o ich opinię: czego im brakuje, co powinniśmy zrobić lepiej? W konsekwencji tych działań stworzyliśmy zespół, oparty o dobre relacje, zaangażowanie i transparentną komunikację, co w konsekwencji prowadzi do rozwijania naszej organizacji oraz jej pracowników.

Zatem przede wszystkim jesteśmy praktykami i testerami. Wprowadzamy, obserwujemy, sprawdzamy i wyciągamy wnioski. To właśnie tymi wnioskami postanowiliśmy się podzielić, tworząc nasz kurs o pracy zdanej.

Dlaczego promujemy pracę zdalną?

Naszą misją jest przeniesienie pracy zdalnej na wyższy poziom. Widzimy, że obnaża ona wszystkie niedoskonałości firmy i managerów. Jeśli na przykład lider zespołu nie pracuje ze swoimi współpracownikami na konkretnych celach, nie ma systemu do monitorowania pracy, ani określonych mierników sukcesu, to w jaki sposób ma on zweryfikować, czy pracownik każdego dnia przybliża się do realizacji celu, pracując zdalnie? Według raportu Talent Place: ,,Praca zdalna 2019. Przywilej czy nadchodzący standard?” 67% firm pracujących zdalnie nie monitoruje czasu pracy swoich pracowników, ale stosuje strategię, która pozwala właściwie zarządzać pracą zespołu zdalnego. Zatem budowanie modelu pracy zdalnej na odpowiednim fundamencie, jakim jest zaufanie i zaprojektowanie odpowiedniego systemu współpracy, jest gwarancją sukcesu.

Dlaczego nagraliśmy kurs o pracy zdalnej i co w nim znajdziesz?

Zarządzanie zdalnym zespołem to wyzwanie nawet dla bardzo doświadczonych managerów. Najlepiej mówią o tym dane z raportu Trends in Global Virtual Teams, według których 96% zdalnych liderów ocenia swoje umiejętności przywódcze pozytywnie. Jednak tylko 19% ich podwładnych się z tym zgadza! Nie ma w tym nic dziwnego – w końcu jeśli managerowie do tej pory zawsze mieli swój zespół obok siebie, to przejście do rzeczywistości zespołu rozproszonego może być dla nich trudne. A w końcu to na ich barkach leży efektywność zespołu i jego dobrostan.

Dlatego naszą misją jest zadbanie o wzrost kompetencji managerów i dostarczenie im kompleksowej wiedzy od praktyków na temat zarządzania zespołem zdalnym. Dzisiaj dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem w naszym kursie: Praca Zdalna dla managerów. Wierzymy, że to oni są kluczowym aspektem efektywności współpracy zdalnej. Kurs zawiera wszystkie niezbędne elementy, prowadzące do skutecznego zarządzania, takie jak:

  • skuteczne zarządzanie zespołem zdalnym
  • budowanie zaufania
  • skuteczna komunikacja
  • prowadzenie zdalnych spotkań
  • utrzymywanie wysokiej motywacji pracowników
  • budowanie relacji
  • onboarding
  • rekrutacja w trybie on-line

Materiały zawarte w kursie mają formę krótkich lekcji video uporządkowanych w ścieżki tematyczne. Dzięki temu przyswajasz nową wiedzę stopniowo, we własnym tempie. Kurs jest dostępny online w ramach platformy e-learningowej Skillveo.

Szukasz wsparcia w rekrutacji? Kliknij w przycisk poniżej!

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli masz konkretne pytania prześlij je do nas przez formularz kontaktowy.

"*" oznacza pola wymagane

Poznaj nas bliżej

Dołącz do naszej grupy
i bądź na bieżąco
z Talent Poolingiem

TP_www_BOTTOM_05_grupa_new

Talent Place jest częścią Everuptive Group, dostawcy skutecznych rozwiązań dla biznesu, działających w oparciu o potencjał Internetu i nowoczesnych technologii.

Masz pytania? kontakt@talentplace.pl