System ATS – osobisty talent pool pod ręką!

Na rynku pojawia się coraz więcej możliwości wspierających oraz automatyzujących pracę. Ma to miejsce także w branży HR. Jednak czy to gra warta świeczki? Czy istnieją narzędzia HR Tech dla rekruterów indywidualnych czy jedynie dla firm? Poznaj sposoby na zarządzanie swoimi procesami rekrutacyjnymi, bez względu na to gdzie oraz jak pracujesz!

Może potrzebujesz zmian w zarządzaniu swoją bazą kandydatów? Czytaj dalej i przekonaj się, jak AI może wspierać Twoją pracę!

Czym jest system ATS?

ATS (Applicant Tracking System) – system śledzenia aplikacji/zgłoszeń kandydatów do udziału w konkretnych procesach rekrutacyjnych. Systemy ATS automatyzują wiele czynności, dzięki czemu całość procesu odbywa się sprawniej i efektywniej. 

Na czym polega automatyzacja procesów rekrutacyjnych dzięki systemom ATS?

Systemy są zgodne z przepisami RODO. Najczęściej programy tego typu posiadają funkcje:

 • tworzenia bazy kandydatów
 • pozyskiwania kandydatów ze źródeł wewnętrznych oraz zewnętrznych 
 • przeglądania profili kandydatów
 • tworzenia notatek przy profilach kandydatów
 • zarządzania oraz komunikowania się z kandydatami
 • raportowania wyników

ATS z zaimplementowanym CRM

Systemy CRM zajmują się automatyzacją sprzedaży np. usług. Istnieją też rozwiązania jak systemy ATS z zaimplementowanymi modułami CRM. Najczęściej korzystają z nich firmy zajmujące się rekrutacją dla klientów. Zatem jednocześnie automatyzują sprzedaż swoich usług rekrutacyjnych oraz prowadzone procesy rekrutacyjne.

Dlaczego powinieneś używać systemów ATS podczas prowadzenia procesów rekrutacyjnych?

To, że oszczędność finansów jest najważniejszą korzyścią z używania systemów automatyzujących przez firmy jest powszechnie wiadome. Jednak jakie dotyczą bezpośrednio Rekruterów? To przede wszystkim skrócenie czasu pracy oraz wygoda. 

Korzyści dla rekruterów płynące z używania systemów ATS:

 • wygodne budowanie i zarządzanie bazą kandydatów
 • tworzenie notatek
 • zapisywanie kontaktu do kandydatów
 • monitorowanie prowadzonych rekrutacji
 • zarządzanie otrzymanymi aplikacjami
 • importowanie CV

Automatyzacja zadań pozwoli Ci zapomnieć o niektórych rutynowych czynnościach, ograniczy stres i skróci czas poświęcany na pracę. Dzięki temu będziesz jeszcze bardziej efektywny w dostarczaniu kandydatów.

Talent Pooling App – Twój osobisty ATS – bez względu na to gdzie i jak pracujesz!

Minusem powszechnych systemów ATS jest to, że są przeznaczone dla firm, w których pracują rekruterzy. Talent Pooling App to ATS przeznaczony dla indywidualnych jednostek. Dzięki temu zawsze masz dostęp do zgromadzonych kontaktów. Nawet gdy zmienisz miejsce pracy, nie stracisz dostępu do swoich zasobów. Z Talent Pooling App możesz korzystać bez względu na to czy pracujesz na etacie w jednej firmie, czy współpracujesz z kilkoma jako freelancer. Możesz zarządzać swoimi procesami rekrutacyjnymi z telefonu czy komputera. 

Załóż konto i zacznij korzystać z osobistego ATS: Talent Pooling App

Szukasz wsparcia w rekrutacji? Kliknij w przycisk poniżej!

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli masz konkretne pytania prześlij je do nas przez formularz kontaktowy.

"*" oznacza pola wymagane

Poznaj nas bliżej

Dołącz do naszej grupy
i bądź na bieżąco
z Talent Poolingiem

TP_www_BOTTOM_05_grupa_new

Talent Place jest częścią Everuptive Group, dostawcy skutecznych rozwiązań dla biznesu, działających w oparciu o potencjał Internetu i nowoczesnych technologii.

Masz pytania? kontakt@talentplace.pl