Najlepsze ogłoszenia rekrutacyjne w branży IT

Skutecznie napisana oferta o pracę gwarantuje zamknięciem rekrutacji w bardzo szybkim czasie – nawet w tydzień. Dzięki zawartym w niej informacjom Kandydat sam może określić, czy oferta jest dla niego odpowiednia. Kompletne ogłoszenie o pracę pozwala zaoszczędzić czas pracy Rekruterów na poszukiwanie talentów i zwiększa szansę na lepsze dopasowanie pracownika. Sprawdź, jak pisać skuteczne ogłoszenia rekrutacyjne w branży IT i przyciągnąć najlepszych pracowników?

Jakie informacje warto zawrzeć w ofercie o pracę?

Podstawę ogrywa empatia i wczucie się w pozycję Kandydata. Najłatwiej jest zadać sobie pytanie: “Co ja chcę wiedzieć o ofercie pracy, na którą aplikuję?”. Pokazuje to właściwą perspektywę i naświetla istotne wątki. Zdecydowanie warto jest opisać projekt, do którego szukamy nowej osoby – jakie są cele do zrealizowania, ile będzie trwał, czy praca dotyczy rozwoju, utrzymania, rozbudowy konkretnego produktu. 

Istotnym elementem jest nazwa i lokalizacja firmy wraz z krótkim opisem, czym się zajmuje organizacja. Bardzo dobrym pomysłem jest zawarcie w ogłoszeniu opisu typowego dnia/tygodnia pracy. Warto również opisać rozmiar i skład zespołu, w którym nowy Pracownik będzie współpracować. 

Warto zamieścić w opisie kto podejmuje decyzje dotyczące doboru technologii oraz metodyki pracy. Niektórzy deweloperzy chcą mieć na to wpływ, a innym jest to obojętne. 

Jakie są dla kluczowe informacje, które determinują to, że Kandydat aplikuje?

Główne informacje, które muszą się pojawić w ofercie pracy w branży IT to tryb pracy, zakres obowiązków i stack technologiczny. Ewentualnie można zawrzeć dodatkowe benefity. Widełki płacowe – to jedna z ważniejszych kwestii. Forma zatrudnienia – rodzaj umowy, czy wielkość wynagrodzenia jest podstawową informacją, która powinna pojawić się na samym początku. Tryb pracy – obecnie praca zdalna jest dla niektórych podstawą, inni zaś wolą pracę w biurze.

Czego najczęściej brakuje w ogłoszeniach o pracę?

Najczęściej w ogłoszeniach o pracę brakuje widełek i nazwy firmy. Wiąże się to często z zasadami panującymi w danej organizacji. Z własnego doświadczenia wiem, że wiele firm nie ma jawnych widełek i nie chce, aby kojarzono ich firmę z konkretnymi zarobkami. Należy jednak pamiętać, że jest to jeden z kluczowych warunków, na który zwracają uwagę kandydaci w branży IT. 

Kolejną informacją, której najczęściej brakuje w ogłoszeniu dla specjalistów IT to wzmianka o wersji używanego w projekcie stacku technologicznego. Już przy pierwszym kontakcie z rekruterem kandydaci dopytują o tę informację, metodologię pracy i wersję technologii, z którymi przyjdzie im pracować w projekcie. 

Skuteczne ogłoszenie rekrutacyjne 

Aby skuteczne napisać ogłoszenia rekrutacyjne w branży IT i przyciągnąć najlepszych pracowników należy zawrzeć jak najwięcej istotnych informacji. Pamiętajmy o kluczowych kwestiach, jak widełki, tryb pracy i stack technologiczny. Są to informacje wymagane w pierwszej kolejności przez specjalistów IT. Tworząc ogłoszenie o pracę warto jest wejść w skórę osoby, której szukamy i dostarczymy niezbędnych informacji. Dzięki temu zaoszczędzimy czas pracy Rekrutera, jak i czas poszukiwania pracy przez Kandydata.

Szukasz wsparcia w rekrutacji? Kliknij w przycisk poniżej!

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli masz konkretne pytania prześlij je do nas przez formularz kontaktowy.

"*" oznacza pola wymagane

Poznaj nas bliżej

Dołącz do naszej grupy
i bądź na bieżąco
z Talent Poolingiem

TP_www_BOTTOM_05_grupa_new

Talent Place jest częścią Everuptive Group, dostawcy skutecznych rozwiązań dla biznesu, działających w oparciu o potencjał Internetu i nowoczesnych technologii.

Masz pytania? kontakt@talentplace.pl