Rekrutacja w modelu RPO – 8 korzyści dla Twojej firmy

Gdy firma rozważa współpracę z agencją HR, może wybrać jeden z wielu modeli współpracy. Dużym zainteresowaniem na rynku cieszy się usługa wynajmu rekrutera (lub całego zespołu), który staje się częścią zespołu klienta i realizuje cały proces pod jego nadzorem i marką. Model ten, Recruitment Process Outsourcing (RPO), skutkuje nawiązaniem długofalowej relacji firma-agencja, co wiąże się z wieloma korzyściami, których brak przy sporadycznej współpracy. Dlaczego tak jest? Poniżej znajdziesz 8 korzyści, jakie Twoja firma może zyskać dzięki współpracy w modelu RPO z Talent Place.

Outsourcing procesu rekrutacji w Talent Place

1. Wsparcie wewnętrznego zespołu

Skala zatrudnień się zwiększa, a Twój zespół nie wie “w co ręce włożyć”? W modelu RPO Twój zespół zyskuje wsparcie na tych odcinkach pracy, na których potrzebuje. Chcesz zbudować pipeline kandydatów? Wynajmij sourcerów. Nie masz doświadczenia w rekrutacji programistów? Wynajmij rekrutera IT. Dodatkowo nasi eksperci RPO przez cały czas będą wspierać Twoje wewnętrzne zespoły: od planowania i strategii zaczynając, na koordynacji działań i onboardingu kończąc. Wspólnie zadbają również o Employer Branding firmy i Candidate Experience.

2. Doświadczenie w branży

Wsparcie w rekrutacji może być skuteczne tylko wtedy, jeśli zostanie powierzone w ręce ekspertów. Nasi rekruterzy RPO to specjaliści w swoich dziedzinach, poparci doświadczeniem na rynku. Ich zaletą jest szybkie wdrożenie się w strukturę organizacji i gotowość do działania. Zaletą wynajęcia społeczności Talent Place jest fakt, że dysponujemy zespołami specjalizującymi się w różnych branżach od IT, BPO/SSC, po Sprzedaż, Marketing, Inżyniering, Obsługa klienta, itp.

3. Oszczędność finansowa

Outsourcing procesu rekrutacji w ramach współpracy z agencją to również niższe koszty w porównaniu do zleceń na pojedyncze projekty. Dlaczego? Zamiast określonej kwoty za zrekrutowanie konkretnego pracownika, firma płaci miesięczny abonament za wynajem rekrutera i niskie success fee za zatrudnienie. To sprawia, że outsourcing rekrutacyjny jest od 2 do nawet 5 razy tańszy względem innych modeli współpracy. To proste: im więcej planujesz zatrudniać osób w miesiącu, tym bardziej RPO się opłaca!


Poznaj historię firm, którym pomogliśmy znaleźć najlepszych kandydatów do pracy!


4. Oszczędność kadrowa

Ponieważ Twoja firma wypożycza rekruterów, nie musisz zatrudniać nowych osób w swoich zespołach HR. Zamiast kosztów stałych, masz koszty zmienne. Wystarczy, że przekażesz najważniejsze informacje o firmie oraz o procesie i zaprezentujesz oczekiwania, a my znajdziemy odpowiednich rekruterów, którzy błyskawicznie rozpoczną pracę nad projektem. Również inne kwestie organizacyjne, takie jak zatrudnienie rekruterów, odpowiedzialność za ich rozwój, szkolenia i narzędzia należą do agencji, a nie firmy.

5. Efektywna rekrutacja

Dzięki bliskiej współpracy z zespołem wewnętrznym i Hiring Managerami nasi rekruterzy RPO dostarczają dopasowanych kandydatów jeszcze szybciej niż w tradycyjnym modelu współpracy z agencjami zewnętrznymi. Dodatkowo gwarantujemy, że nasi rekruterzy dzięki wsparciu społeczności Talent Place osiągają podobne lub często lepsze wyniki niż rekruterzy wewnętrzni.

6. Wsparcie społeczności Talent Place

Nawiązanie współpracy z naszą społecznością, która działa w oparciu o crowdstaffing to dodatkowa wartość dla firmy. Rekruterzy pracujący w ramach outsourcingu procesów rekrutacyjnych mają do pomocy sieć ponad 100 rekruterów z różnych branż, którzy wzajemnie polecają sobie kandydatów i dzielą się wiedzą na temat nowych, skutecznych metod sourcingu. To jednak nie wszystko – dbamy o rozwój naszych rekruterów, podnoszenie kompetencji i regularny feedback dotyczący zadowolenia i motywacji w pracy.

7. Optymalizacja procesów

Współpraca z rekruterem RPO to nie tylko wsparcie w rekrutacji. Ekspert HR w Twojej firmie na wyłączność poza realizacją procesów rekrutacyjnych może pomóc we wszystkich procesach HR: podpowie na przykład, jak ułożyć ścieżki kariery w firmie albo jak zadbać o Employer Branding. Dodatkowo możesz liczyć na analizę przeprowadzonych działań i na jej podstawie wyciągnąć wnioski, jakie czynności usprawniłyby procesy rekrutacyjne w Twojej firmie.

8. Elastyczność

Rekruterzy RPO są elastyczni i potrafią dostosować się do zmian, które zachodzą u klienta. W Twojej firmie w danym okresie nastąpiła większa potrzeba rekrutacyjna? Możesz czasowo zwiększyć swój zespół RPO, a my dostarczymy osoby z odpowiednimi kompetencjami. Z kolei jeśli potrzebujesz w danym momencie zmniejszyć zespół, to w modelu RPO również jest to możliwe.

Podczas współpracy we wskazanym modelu agencja rekrutacyjna staje się wsparciem dla Twojego biznesu i dla działów HR. W Talent Place stawiamy na stały kontakt z zespołem HR i Hiring Managerami, co pozwala nam skutecznie realizować strategię rekrutacyjną Twojej firmy, w zgodzie z jej wartościami, zasadami i kulturą organizacji.

Szukasz wsparcia w rekrutacji? Kliknij w przycisk poniżej!

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli masz konkretne pytania prześlij je do nas przez formularz kontaktowy.

"*" oznacza pola wymagane

Poznaj nas bliżej

Dołącz do naszej grupy
i bądź na bieżąco
z Talent Poolingiem

TP_www_BOTTOM_05_grupa_new

Talent Place jest częścią Everuptive Group, dostawcy skutecznych rozwiązań dla biznesu, działających w oparciu o potencjał Internetu i nowoczesnych technologii.

Masz pytania? kontakt@talentplace.pl