Benefity pracownicze – 3 główne trendy na 2022 rok

Owocowe czwartki to przeszłość. Nadeszła nowa era benefitów pracowniczych – dopasowanych do potrzeb zatrudnionych, a także do wizji i kultury organizacji. Jakie trendy w benefitach obserwujemy w 2022 roku?

Benefity dla pracowników w 2022 roku – jakie warto wdrożyć?

Wellbeing przede wszystkim

Dobrostan psychiczny i fizyczny zwiększa efektywność i zaangażowanie w pracę. Tymczasem według badań Instytutu Gallupa aż 76% pracowników doświadcza wypalenia zawodowego. Dlatego jednym z najważniejszych trendów w benefitach na 2022 będzie zadbanie o wellbeing pracowników. Sesje mindfulness, ćwiczenia oddechowe, joga czy aplikacje pomocne w praktykowaniu uważności zyskają na popularności i zostaną docenione przez członków zespołów. Podobnie jak nielimitowane płatne dni urlopowe, które już wprowadzają niektóre polskie organizacje. Rozpowszechnienie się pracy zdalnej daje również firmom możliwość, by wdrożyć benefity workation. Członkowie Społeczności Talent Place mogą na przykład skorzystać z mieszkania firmowego w Alicante w Hiszpanii i udać się tam zarówno w celach zawodowych, jak i w wypoczynkowych. Istotny będzie również dostęp do prywatnej opieki medycznej, zarówno fizycznej, jak psychologicznej – to kolejny z benefitów, który dołącza do oferty Talent Place.

Dodatkowy czas i nowe możliwości rozwoju

Praca, obowiązki rodzinne, pasje, podróże – wielu osobom ciężko jest pogodzić te sfery życia, nie mówiąc o znalezieniu czasu na rozwój kompetencji zawodowych. Chociaż wydłużenie doby nie jest możliwe, to firmy znalazły sposoby, by pomóc pracownikom odzyskać choć trochę czasu oraz zapewnić możliwości rozwoju. I tak na półce “Benefity 2022” znalazł się np. 4-dniowy tydzień pracy, wprowadzany przez coraz więcej firm w Polsce. Innym rozwiązaniem, na które decydują się organizacje, jest możliwość wykorzystania 10% czasu pracy w miesiącu na rozwój kompetencji. Można przeznaczyć ten czas na przegląd prasy branżowej, udział w eventach albo zorganizować “development day”. Kluczowe w tym beneficie jest to, że wszystko odbywa się w trakcie pracy, w związku z czym pracownicy nie muszą poświęcać czasu wolnego na tego rodzaju rozwojowe aktywności. Odzyskać czas firmy pomagają również za pomocą concierge na godziny – asystent pomaga w załatwianiu spraw codziennych, takich jak drobne zakupy czy wizyta na poczcie.

W Talent Place promujemy koncepcję work-life fit, czyli elastycznego dopasowania pracy do życia prywatnego i aktualnych potrzeb pracowników. W ten sposób każdy może pracować tak, by mieć czas dla siebie i swoich bliskich. Oprócz tego ważne jest dla nas, by nasi rekruterzy mogli rozwijać swoje kompetencje. Poszerzyliśmy więc inicjatywę Knowledge sharing, oferując naszym pracownikom cykl szkoleń Crowdstaffing Master. Uczestnicy mogą w ten sposób doskonalić wiedzę z zakresu rekrutacji przez społeczność oraz poznawać przydatne w pracy rekrutera narzędzia czy techniki. Oprócz tego organizujemy webinary, podczas których osoby ze Społeczności mogą dzielić się swoją wiedzą ekspercką. Wszyscy pracownicy mają również nieograniczony dostęp do platformy e-learningowej Skillveo.

Benefity również dla freelancerów

Dotychczas w firmach benefity były zarezerwowane wyłącznie dla core teamu i osób zatrudnionych na umowę o pracę. Jednak w dobie pracy projektowej, rozproszonej, z udziałem wielu specjalistów z różnych branż, również i ta koncepcja została zrewolucjonizowana. Talent Place jest przykładem organizacji z ponad 150 ekspertami w Społeczności, promującej różnorodne formy zatrudnienia. Dlatego prawdopodobnie jako jeden z pierwszych pracodawców w Polsce postanowiliśmy benefity pracownicze udostępnić również współpracującym z nami freelancerom. Dlaczego? Łączymy w ten sposób to, co najlepsze w pracy etatowej i projektowej – oferujemy pracę w 100% zdalną, w elastycznych godzinach i z dowolnej lokalizacji, a przy tym bezpieczeństwo zatrudnienia i atrakcyjne benefity.


Poznaj historię firm, którym pomogliśmy znaleźć najlepszych kandydatów do pracy!


O czym pamiętać podczas wdrażania benefitów pracowniczych?

Najważniejsze przy wprowadzaniu tego rodzaju benefitów jest kwestia docenienia przez pracowników zaoferowanych dodatków oraz fakt, że rzeczywiście będą z nich korzystać. By tak się stało, muszą one spełniać oczekiwania i być atrakcyjne. A jak firma może to sprawdzić? Najlepiej jest wsłuchiwać się w potrzeby zespołu. W Talent Place wychodzimy z założenia, że badanie oczekiwań osób z naszej Społeczności jest kluczowe w planowaniu działań, w tym również w przygotowywaniu benefitów pracowniczych w 2022 roku. Dlatego też wprowadziliśmy regularne Badanie Zadowolenia Społeczności, podczas którego słuchamy opinii i propozycji usprawnień, które zdaniem zespołu warto wdrożyć. Tegoroczny pakiet benefitów został przygotowany na podstawie takiego badania. Zakończyło się ono wysokim wynikiem (NPS 81), a dodatkowo pozwoliło nam określić, jakie benefity będą dla naszej Społeczności najlepsze.

Odbiór wprowadzonych benefitów w Talent Place jest bardzo pozytywny. Wierzymy, że przyczynią się one do jeszcze większego zadowolenia pracowników, integracji, zaangażowania i staną się ważnym atutem podczas podejmowania decyzji o rozpoczęciu współpracy z nami. Jednocześnie przyglądamy się opiniom Społeczności i badamy obszary, w których moglibyśmy wdrożyć kolejne, zgodne z potrzebami zespołu, dodatki.

Szukasz wsparcia w rekrutacji? Kliknij w przycisk poniżej!

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli masz konkretne pytania prześlij je do nas przez formularz kontaktowy.

"*" oznacza pola wymagane

Poznaj nas bliżej

Dołącz do naszej grupy
i bądź na bieżąco
z Talent Poolingiem

TP_www_BOTTOM_05_grupa_new

Talent Place jest częścią Everuptive Group, dostawcy skutecznych rozwiązań dla biznesu, działających w oparciu o potencjał Internetu i nowoczesnych technologii.

Masz pytania? kontakt@talentplace.pl