Kandydat – partner “in crime”. Partnerska relacja jako odpowiedź na potrzeby rekrutera

Podstawą przy tworzeniu bazy kandydatów oraz kreowaniu pozytywnego wizerunku rekrutera jest stworzenie partnerskiej relacji z kandydatem. Wymaga zaangażowania i indywidualnego podejścia do każdej osoby. Jaki przyniesie to efekt? Skuteczny proces rekrutacji, a więc zadowolenie klienta, czy też większe zaufanie do nas jako rekruterów. Chcesz aby kandydaci z Twojej sieci czuli, że jesteście w tym razem? Jak partnerzy? Znajdź odpowiedzi w artykule i dowiedz się jak zbudować i utrzymać partnerską relację z kandydatami.

Czym jest oraz na czym polega partnerska relacja z kandydatem?

Jak każda inna relacja, ta partnerska opiera się na zaufaniu i szczerości. Każda ze stron daje oraz zyskuje, a ich wkład powinien być równy lub mocno zbliżony. Relacja partnerska możliwa jest do stworzenia nie tylko prywatnie, ale także na tle zawodowym. Nie ważne, czy jest to relacja prywatna, czy zawodowa, gdyż podejście do drugiej osoby “po partnersku” działa wszędzie.

Jak zbudować partnerską relację z Kandydatem?

Szczerość – bez niej nie zbudujemy partnerskiej relacji. Przekazywanie prawdy i bycie otwartym w komunikacji już od samego początku zapewnia dobre podstawy w budowaniu relacji z kandydatem.

Spójność – już na etapie pierwszego kontaktu, warto jest być spójnym podczas wysyłania wiadomości czy prowadzenia rozmów. Dzięki jasnym komunikatom budujemy zaufanie, a kandydat wie, że może na nas polegać.

Słowność – w sytuacji gdy coś obiecujemy, to musimy o tym pamiętać i dotrzymywać danego słowa. Buduje to naszą wiarygodność, wpływa na profesjonalizm oraz zwiększa zaufanie do rekrutera.

Jak utrzymać zbudowaną relację partnerską z kandydatem?

Najważniejszym aspektem utrzymywania relacji jest stały kontakt. Jego częstotliwość powinna być dopasowana do potrzeb obu stron. Dbaj o zaufanie, gdyż jeśli raz pozwolisz zwątpić w siebie drugiej stronie, to odbudowanie więzi może być bardzo trudne. Kolejną kwestią jest, umiejętność aktywnego słuchania oraz zadawanie pytań pogłębiających temat. Dzięki temu druga strona widzi, że jesteśmy zaangażowani i zależy nam na naszej relacji.

Partnerska relacja w pracy rekrutera odgrywa istotną rolę.

Podsumowując kwestię relacji opartej o partnerstwo między kandydatem, a rekruterem, opiera się ona na wymianie dóbr i wartości między osobami ją tworzącymi. Poczucie równowagi i sprawiedliwości oraz komfortu jest kluczem do sukcesu i podstawą do efektywnej realizacji celów zawodowych. Relacje, które budujesz i pielęgnujesz w perspektywie czasu, przynoszą wiele dobra oraz korzyści. To tylko kwestia czasu, kiedy dobrze zaopiekowana znajomość zaowocuje – czy to w życiu zawodowym, czy prywatnym.

Czy warto budować i dbać o partnerskie relacje w pracy (i nie tylko)? 

Moim zdaniem, stanowczo TAK!

Szukasz wsparcia w rekrutacji? Kliknij w przycisk poniżej!

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli masz konkretne pytania prześlij je do nas przez formularz kontaktowy.

"*" oznacza pola wymagane

Poznaj nas bliżej

Dołącz do naszej grupy
i bądź na bieżąco
z Talent Poolingiem

TP_www_BOTTOM_05_grupa_new

Talent Place jest częścią Everuptive Group, dostawcy skutecznych rozwiązań dla biznesu, działających w oparciu o potencjał Internetu i nowoczesnych technologii.

Masz pytania? kontakt@talentplace.pl