Jak zostać rekruterem IT?

Wysokie zarobki, interesujące projekty dla klientów z całego świata… Rekrutacja IT to dla wielu ekspertów HR atrakcyjna ścieżka kariery. Droga do zawodu rekrutera IT wcale nie musi być trudna! Jeśli rozważasz rozpoczęcie kariery jako rekruter IT, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem. Poznasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, uzyskasz cenne wskazówki i poznasz sposób na to, by przebranżowić się na rekrutera IT już w 3 miesiące. 

Kim jest rekruter IT?

Rekruter IT poszukuje najlepszych kandydatów na stanowiska takie jak Frontend Developer, Java Developer, Fullstack (.Net + react) Developer, QA Automation Engineer czy Solution Architekt, iOS Developer, Android Developer. Od rekruterów IT wymaga się doświadczenia w zakresie zagadnień związanych z HR (zasobami ludzkimi – pracą z ludźmi), ale również podstawowej wiedzy technicznej (np. języki programowania, technologie wykorzystywane w projektach). Rekrutacja IT jest nie tylko zwykłym procesem zatrudniania nowych osób do firmy. To moment, w którym odkrywane są prawdziwe talenty, które nieraz w przyszłości zostaną managerami dużych grup projektowych. Rolą rekrutera IT jest wyszukanie ich (np. poprzez sourcing lub crowdstaffing), zainteresowanie ofertą i jak najlepsze przeprowadzenie przez cały proces rekrutacyjny, aż po onboarding. 

Czy rekruter powinien pracować wcześniej w branży IT?

Tak jak wspominaliśmy wcześniej – rekruter IT nie musi programować, ale powinien znać pojęcia techniczne, specyfikę branży. Ważne, by chciał pogłębiać swoją wiedzę w tym zakresie. Rekruter IT powinien być partnerem w rozmowie z kandydatem, już od pierwszej wiadomości, a także pamiętać o feedbacku i dbaniu o dobre relacje. Jesteś rekruterem i chcesz spróbować swoich sił w rekrutacji IT, ale wiesz, jak zacząć? W takim razie, mamy dla Ciebie propozycję…

Usystematyzowana wiedza w zakresie rekrutacji IT, czyli program IT Talent Master!

Przygotowaliśmy program, który stworzy z Ciebie profesjonalnego rekrutera IT! Ze wsparciem naszych mentorów w zaledwie 3 miesiące wyspecjalizujesz się w rekrutacji IT i dołączysz do grona najlepiej zarabiających rekruterów. Nauczymy Cię mówić językiem programistów, przybliżymy ich pracę oraz pokażemy jak wygląda realizacja projektów (a także zadbamy, byś również Ty miał okazję wziąć w nich udział!). Program IT Talent Master skierowany jest do osób, które mają już doświadczenie w HR (minimum rok). Osoby nie mające za sobą przynajmniej jednego roku doświadczenia w prowadzeniu procesów rekrutacyjnych zachęcamy do zapisania się na przykład na nasz newsletter, gdzie przypominamy o programie i aplikacji za jakiś czas, gdy już zdobędą doświadczenie w HR.

Dobrze, ale co dokładnie czeka Cię na kursie Talent Master? Sprawdź sam:

 • 30 godzin wartościowych szkoleń opracowanych przez specjalistów IT, podczas których omawiane są dokładnie tematy najnowszych technik sourcingu i rekrutacji,
 • Możliwość wymiany wiedzy z zespołem senior IT rekruterów,
 • Certyfikat IT Talent Master,
 • Możliwość dołączenia do naszej społeczności Talent Place, w której zrzeszamy szeroką społeczność zajmującą się realizacją projektów rekrutacyjnych w branży IT,
 • Możliwość samodzielnej pracy nad dwoma projektami i zdobycia wynagrodzenia za sukcesy – wszystko pod okiem profesjonalnego Mentora!

Więcej o programie IT Talent Master przeczytasz tutaj: klik!

Droga do rekrutera IT nie musi być długa! Wystarczą 3 miesiące!

By zostać rekruterem IT wystarczą Ci 3 miesiące. Będziemy potrzebowali Twojego zaangażowania przez 10 godzin tygodniowo. Nasz kurs został podzielony na trzy etapy, z których każdy trwa jeden miesiąc:

 • TRENING BOJOWY – zrozumiesz w nim rolę w IT (opowiemy kim jest developer, junior, senior itd.), dowiesz się jak stworzyć ogłoszenie, które przyciągnie właściwego kandydata, poznasz narzędzia wykorzystywane w sourcingu.
 • INTENSYFIKACJA – zaczniesz pracę z narzędziami sourcingowymi, tworzyć wiadomości do kandydatów, będziesz uczestniczyć w rozmowie rekrutera z kandydatem jako słuchacz.
 • OSTATNIE SZLIFOWANIE – czas Twojej samodzielnej pracy. Będziesz sam kontaktować się z kandydatami, prowadzić z nimi rozmowy, a także zarządzać ich danymi w pipeline.

Co musisz zrobić, by dołączyć do programu?

O wszystkich wymaganiach wspomnieliśmy już wyżej, jednak zbierzmy je jeszcze raz. Od każdego uczestnika wymagamy:

 • Znajomości języka angielskiego na poziomie komunikatywnym.
 • Przynajmniej jednego roku doświadczenia w HR.
 • Dyspozycyjność przez 3 miesiące (po 10 godzin w skali tygodnia).
 • Dostępność do realizacji minimum dwóch projektów miesięcznie.

Kogo spotkasz podczas naszego kursu na rekrutera?

Będziesz mieć przyjemność spotkać prawdziwe ekspertki w rekrutacji IT! Zajęcia poprowadzą nasze mentorki, które pracują na stanowiskach bezpośrednio związanych z pozyskiwaniem kandydatów IT. Przedstawią Ci ciekawe wskazówki dotyczące procesu rekrutacji oraz opowiedzą o swoich doświadczeniach w tym zakresie. Wśród wspomnianych specjalistek odnajdziesz: Magdalenę Szarek, Karolinę Opaczyńską, Emilię Gromulską oraz Natalię Szubert, której artykuły na temat rekrutacji IT już teraz możesz przeczytać TUTAJ.

Jeżeli przed dołączeniem do programu masz pytania do naszych rekruterów, możesz bez problemu je zadać! Przygotowaliśmy dedykowany link, w którym możesz umówić się na indywidualne spotkanie i zapoznać się ze szczegółami. Aby umówić się na kawę z rekruterem kliknij tutaj.

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc dziesiątkom osób podnieść swoją wiedzę w zakresie pozyskiwania kandydatów do pracy. Efekty naszych szkoleń są widoczne niemal od razu, co z resztą poświadczają osoby, które miały okazję z nami współpracować. Jeżeli lubisz bazować na opiniach i doświadczeniach innych osób, koniecznie sprawdź, co mają do powiedzenia uczestnicy naszego kursu.

VII edycja programu IT Talent Master rusza już niebawem! Podnieś swoje kwalifikacje razem z Talent Place i ciesz się ze swojej pracy!

Dołącz do kursu!

Szukasz wsparcia w rekrutacji? Kliknij w przycisk poniżej!

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli masz konkretne pytania prześlij je do nas przez formularz kontaktowy.

"*" oznacza pola wymagane

Poznaj nas bliżej

Dołącz do naszej grupy
i bądź na bieżąco
z Talent Poolingiem

TP_www_BOTTOM_05_grupa_new

Talent Place jest częścią Everuptive Group, dostawcy skutecznych rozwiązań dla biznesu, działających w oparciu o potencjał Internetu i nowoczesnych technologii.

Masz pytania? kontakt@talentplace.pl